1. Twoja szafa zaczyna płonąć, co ratujesz w ostatniej chwili?

To pytanie przypomniało mi o, być może mało udanym, żarcie mojego faceta sprzed kilku miesięcy. Zostałam wkręcona w fikcyjną ewakuację i zapytana, co mój chłopak ma zabrać w pierwszej kolejności, odpowiedziałam, ze laptop i worek Louis Vuitton.... Do tej pory mi to wypomina ;) Swoje aktualne top ubrania trzymam na luźnym wieszaku, więc płonąca szafa mi niestraszna.

2. Gdzie szukasz inspiracji modowych?

Inspiruje mnie wiele rzeczy - ludzie, miejsca, momenty, kolekcje projektantów, sesje w ulubionych magazynach.

3. Zestaw, który zdaje egzamin w każdej sytuacji, to…

Jeansy i biała koszula!

4. Czy zdarzyło Ci się kiedyś coś sobie uszyć?

Własnoręcznie nie, ale w poszukiwaniu jeansów idealnych zaczęłam oddawać do przeróbki klasyczne Levis 501, tworząc z nich rurki 7/8 i tak powstał nasz sklep previa.co. Od lat chodzi mi po głowie sukienka, którą ma ma sobie w Twin Peaks Audrey Horne na "rozmowie kwalifikacyjnej" u Blackie i na pewno sobie kiedyś taką sprawię.

5. Kampania reklamowa domu mody, która zrobiła na Tobie największe wrażenie:

Z aktualnych kampanii wskazałabym dwie ostatnie spod szyldu Gucci. Utkwiła mi również w pamięci kampania tegorocznej zimowej kolekcji stosunkowo niszowej marki Saks Potts "Swiss" wykonana w Sankt Moritz, super klimat - vintage après-ski.

6. Jaki styl lubisz u facetów?

Zwykły, ale nie sztucznie wyreżyserowany normcore. Podobają mi się męskie połączenia typu: "dobre jeansy + T-shirt".

7. Czego nigdy byś nie założyła?

Raczej nigdy nie mówię nigdy.

8. Masz w szafie coś, co ma więcej niż 5 lat i nadal to nosisz?

Tak, jest sporo takich rzeczy. Głownie jeansy, futra i ponadczasowe proste torebki.

9. Ile pieniędzy miesięcznie wydajesz na ubrania?

Nie żałuję pieniędzy na porządne rzeczy, ale też nie kupuję tony ciuchów każdego miesiąca. Na szczęście nie mam nawyku chomikowania i dosyć często sprzedaję ubrania, których już nie noszę. Nadmiar rzeczy sprawia, że człowiek otwierając szafę, myśli "nie mam co założyć, nic fajnego tu nie ma".

10. Które polskie marki najbardziej cenisz?

Jest sporo marek, które cenię. W kategorii bieliźnianej moimi ulubieńcami są Moye i Le Petit Trou. Zachwycają mnie projekty Magdy Butrym, LaManii i MMC. Rozwój MISBHV jest godny podziwu - z ciekawością czekam na kolejne sezony w ich wykonaniu. Kolekcje SI-MI x Joanna Horodyńska też są super. Jeśli chodzi zaś o dodatki, to do moich ulubionych polskich marek szyjących torebki należą Mumu i Zosia Chylak, a robiących buty - Bałagan. Na co dzień często biegam po mieście w projektach Roberta Kupisza lub dresach PLNY LALA.

11. Czy masz swoją prywatną ikonę stylu, modową muzę?

Chyba nie ma jednej konkretnej osoby. Gdybym na szybko musiała wymienić kilka nazwisk, to byłyby to Lady Di, Jane Birkin, Elin Kling i Maja Wyh.

Bluzę ze zdjęć Horkruks kupicie tu >>