Wcześniej otrzymaliśmy krótki klip zapowiadający drugi odcinek serialu, gdzie ukazano, że spore kłopoty będzie miał Jaime Lannister, który stanie naprzeciwko Daenerys Targaryen. Jak można się spodziewać, Smocza Królowa raczej nie będzie zachwycona widokiem człowieka, który zabił jej ojca, Aerysa II Targaryena. Ta sprawa nie zmienia faktu, że w Winterfell nastroje są dalekie od optymistycznych, bo nie dość, że Północ wydaje się nieszczególnie zachwycona widokiem Daenerys, jej smoków i armii, to jeszcze oczekuje nadejścia przerażającej hordy Nocnego Króla.

„Gra o tron”- rekord oglądalności

Przypomnijmy, że premierowy odcinek 8. sezonu „Gry o tron” zobaczyło aż 17,4 mln widzów. Ten wynik nie powinien nikogo dziwić. Widzowie czekali na pierwszy odcinek ostatniego sezonu blisko dwa lata. Wynik ten o pół miliona przewyższył oglądalność ostatniego rekordzisty, czyli premierowego odcinka szóstego sezonu, który widziało 16,9 mln ludzi. Wyniki biorą pod uwagę transmisje telewizyjne oraz odsłony w HBO GO i wszystkich aplikacjach platformy.

Film dokumentalny o „Grze o tron”

Warto wspomnieć, że zaraz po wyemitowaniu ostatniego odcinka 8. sezonu HBO pokaże  film dokumentalny, będący kroniką jego powstawania. Premiera dokumentu „Gra o tron: Ostatnia warta” zaplanowana została w HBO i HBO GO na 27 maja. Film wyreżyserowała Jeanie Finlay – znana brytyjska twórczyni filmowa, która spędziła rok na planie „Gry o tron”. Zobaczymy w nim m.in. zmagania ekipy i obsady serialu z ekstremalną pogodą, terminami oraz nieustanną ciekawością fanów, którzy szukali różnych sposobów, aby poznać szczegóły fabuły.

Spin off „Gry o tron” – kiedy premiera?

Choć zakończenie serialu jest smutną informacją, to warto przypomnieć, że HBO będzie próbowało wypełnić tę lukę spin-offem do oryginalnej serii, którego fabuła będzie skupiać się na erze Westeros zwanej „The Long Night” (Długa noc). Był to okres, w którym pojawili się Biali Wędrowcy. W obsadzie tej produkcji zobaczymy Naomi Watts, znaną ze znakomitego występu w „Mulholland Drive” Davida Lyncha, oraz m.in. Naomi Ackie, Denise Gough, Sheilę Atim oraz Alexa Sharpa. Z tego co wiadomo na razie, premiera spin-offu ma odbyć się w 2020 roku. Można zakładać jednak, że nie będzie to definitywny koniec manii i mody na "Grę o tron". W końcu nie wypuszcza się z ramówki kury, a w tym przypadku: smoka znoszącego złote jajka...

Jeszcze przed premierę drugiego odcinka „Gry o tron” możecie sprawdzić swoją wiedzę o serialu w naszym quizie. A tu możecie obejrzeć wideo zapowiadające drugi odcinek 8. sezonu: