Elle 12/2012

Od redaktora

coverImage-061k77x

Obrady Jury Najlepiej Ubranych 2012. Oprócz ekipy ELLE są znani fotografowie, styliści, szefowa łódzkiego tygodnia mody, znana blogerka. Przeglądamy dziesiątki, setki zdjęć. Dyskusja trwa ponad trzy godziny. Emocje osiągają temperaturę wrzenia. Spieramy się o detale, zachwycamy wyczuciem stylu ludzi mediów, show-biznesu, sztuki i polityki. Odrzucamy naśladowców i tych, którzy gubią się w szczegółach. Jednocześnie dostrzegamy, że ci naprawdę dobrze ubrani od lat czują modę i potrafią bezbłędnie dostosować strój do pozycji zawodowej, miejsca i okoliczności. Oni nie zaliczają żadnych wpadek, bo stosują zasadę w modzie najważniejszą: mniej znaczy lepiej.

 Paryski tydzień mody. Na pokazach siedzę obok dziennikarzy z całego świata. Wszyscy ubrani doskonale, ale bez żadnej ostentacji. Ogromne logo? Wręcz zakazane. Czysty, piękny minimalizm. Wielkie marki miksują się z lokalnymi, doskonałe krawiectwo z tym z sieciówek. Klasę widać w proporcjach, materiałach, detalach. Styl jest sztuką. Tajemną wiedzą, która znana jest tylko nielicznym, ale której można się uczyć.

 W grudniu będziecie miały mnóstwo okazji, by pobawić się modą. Przed Wami świąteczne przyjęcia w pracy, u przyjaciół, znajomych. By ułatwić Wam wybory i pomóc budować własny styl, przygotowaliśmy specjalnie dla Was przewodnik, jak perfekcyjnie wyglądać w pracy i od święta. Inspirujcie się, ale dodajcie coś od siebie. Indywidualnego, zaskakującego, może zabawnego. Cieszcie się modą, a w święta odpocznijcie i nabierzcie dystansu. To cudowny czas, by oderwać się od codzienności. Złożyć życzenia ludziom, którzy są Wam bliscy. Ja w imieniu całej mojej redakcji życzę Wam wszystkiego najlepszego!

 

Monika Stukonis

Redaktor Naczelna
monika.stukonis@elle.com.pl