W 2019 roku Netflix anulował 15 seriali, za to rok później zakończono... aż 25 projektów! Chodzi o takie produkcje jak np. "Spinning Out", "Insatiable", "Mesjasz", "Glow", "The Rain", "Dark", "To nie jest ok", "The Society", czy "Altered Carbon". Niestety znamy już pierwsze produkcje, które również doczekały tego smutnego losu. Czy na tej liście znajdziesz swój ulubiony serial? Sprawdź to:

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Castlevania"

16 kwietnia Netflix ujawnił, że serial animowany skończy się na 4. sezonie (premiera 13 maja).

"Castlevania" to serial inspirowany klasyczną już serią gier komputerowych i opowiada o losach ostatniego żyjącego członka (i do tego okrytego hańbą) rodu Belmont. Trevor Belmont próbuje ochronić Europę Wschodnią przed zakusami Włada Palownika, znanego również jako Drakula.

obsada: Richard Armitage, James Callis, Alejandra Reynoso, Theo James, Adetokumboh M’Cormack, and Jaime Murray.

premiera 1. sezonu: 7.07.2017

liczba sezonów: 4

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "The Duchess"

Tuż przed majowym długim weekendem okazało się, że nie doczekamy się kolejnego sezonu "The Duchess". A o czym jest ten tytuł?

Główną bohaterką jest mieszkająca w Londynie nieco destrukcyjna samotna matka, która musi podjąć pewne trudne decyzje. Przede wszystkim, Katherine zastanawia się, czy powinna zdecydować się na drugie dziecko ze swoim największym wrogiem, a mianowicie ojcem swojej ukochanej córki, Olive. Czy w jej życiu szykuje się kolejna porażka? A może ten pomysł okaże się strzałem w dziesiątkę?

obsada: Katherine Ryan, Rory Keenan, Michelle de Swarte, Kate Byrne, Doon Mackichan

premiera 1. sezonu: 11.09.2020

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Upadek królestwa"

O nie! Tą wiadomością Netflix złamał wiele serc. Spokojnie, najpierw będziemy mogli obejrzeć ostatni, piąty sezon serialu na podstawie cyklu "Wojny Wikingów" Bernarda Cornwella.

872 rok. Wielka Brytania jest podzielona na wiele samodzielnych królestw i zmaga się z najazdem Duńczyków. W tych trudnych czasach żyje Uhtred, syn saksońskiego szlachcica, który zostaje porwany przez Duńczyków i wychowany na wojownika. Teraz musi wybierać między krajem narodzin i ludźmi, którzy go wychowali. Na każdym kroku poddawany jest próbom lojalności. Krocząc niebezpieczną ścieżką między skłóconymi nacjami, będzie miał swój udział w narodzinach nowego narodu, by ostatecznie odzyskać ziemie swoich przodków.

obsada: Alexander Dreymon, Adrian Bower, David Dawson, Mark Rowley, Ian Hart, 

premiera 1. sezonu: 10.10.2015

liczba sezonów: 5

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Ferajna z Baker Street"

To dopiero zaskoczenie. Ten serial miał swoją premierę zaledwie kilka tygodni temu, ale Netflix już podjął decyzję o zakończeniu tego projektu. 

Londyn w czasach wiktoriańskich. Poznaj losy grupy niepokornych nastolatków z ulic miasta zaangażowanych w rozwiązywanie zbrodni dla doktora Watsona i jego tajemniczego partnera biznesowego, nieuchwytnego Sherlocka Holmesa. Kiedy zbrodnie przybierają paranormalny obrót i pojawia się złowroga, mroczna siła, to właśnie ci młodzi bohaterowie będą musieli połączyć siły, by ocalić nie tylko Londyn, ale i cały świat.

obsada: Harrison Osterfield, McKell David, Thaddea Graham, Darci Shaw, Jojo Macari, Alex Ferns

premiera 1. sezonu: 26.03.2021

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Dziedzictwo Jowisza"

Netflix anulował ten projekt, żeby zrealizować serial "Super Crooks", w którym pojawią się postacie z uniwersum pierwszej produkcji. Dosyć zaskakująca decyzja...

Po niemal stu latach dbania o bezpieczeństwo ludzkości pierwsze pokolenie superbohaterów postanawia przekazać pałeczkę swoim dzieciom. Obdarzona supermocami młodzież musi jednak najpierw zapracować na zaufanie opinii publicznej, co nie jest łatwe w cieniu legendy uwielbianych przez cały świat rodziców i przy ich wysokich standardach. "Dziedzictwo Jowisza" oparto na komiksach Marka Millara i Franka Quitely'ego.

obsada: Josh Duhamel, Matt Lanter, Ben Daniels, Elena Kampouris, Leslie Bibb

premiera 1. sezonu: 07.05.2021

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Grand Army"

Kolejne zaskoczenie! Jak podał magazyn Variety platforma zdecydowała się zakończyć ten projekt oparty na sztuce "Slut: The Play" z 2013 roku, której autorką jest Katie Cappiello.

Pięcioro uczniów największej publicznej szkoły średniej na Brooklynie próbuje odnaleźć się w pełnym chaosu świecie. Przeżyć, odnieść sukces, zanegować obowiązujące normy, wywalczyć wolność i wyjść na spotkanie przyszłości.

obsada: Odessa Adlon, Odley Jean, Maliq Johnson, Amir Bageria,Alphonso Jones, Brittany Adebumola

premiera 1. sezonu: 16.10.2020

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Bonding"

"Kajdanki, pejcze i przezabawne sytuacje! Choć może jest w tym odrobina przyjemności, dla studentki/dominy Tiff i jej najlepszego przyjaciela-geja Pete'a sadomasochizm to sposób na biznes. Relacje zawodowe tej dwójki nadają nowy wymiar ich przyjaźni, ale przede wszystkim pomagają im odnaleźć siebie.

obsada: Zoe Levin, Brendan Scannell, Micah Stock, Theo Stockman, Kevin Kane

premiera 1. sezonu: 24.04.2019

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Country Comfort"

"Gdy jej kariera i życie osobiste zbaczają z toru, młoda i ambitna piosenkarka country, Bailey, przyjmuje pracę jako opiekunka piątki dzieci szorstkiego kowboja o imieniu Beau. Dzięki swojej zawziętości i południowemu urokowi świeżo upieczona niania idealnie wpasowuje się w dynamikę tej rodziny i staje się dla nich zastępczą matką. Ku swojemu zdziwieniu Bailey znajduje w tej utalentowanej muzycznie rodzinie zespół, którego jej brakowało i który chce ją pokierować z powrotem na drogę do sławy."

obsada: Katharine McPhee, Eddie Cibrian, Pyper Braun, Ricardo Hurtado, 

premiera 1. sezonu: 19.03.2021

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Mechanicy"

Kevin James jako szef ekipy wyścigowej NASCAR. Właściciel stajni przechodzi na emeryturę i przekazuje ją w ręce swojej córki. Catherine chce zmodernizować zespół, co nie podoba się Jamesowi i jego załodze.

obsada: Kevin James, Gary Anthony Williams, Jillian Mueller, Sarah Stiles, Freddie Stroma

premiera 1. sezonu: 15.02.2021

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Mr. Iglesias"

"Sympatyczny nauczyciel historii pomaga utalentowanym, ale przy tym trudnym dzieciakom".

obsada: Gabriel Iglesias, Jacob Vargas, Maggie Geha, Sherri Shepherd, Cree Cicchino

premiera 1. sezonu: 21.06.2019

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Przeklęta"

Nimue jest "tajemniczą nastolatką, której przeznaczeniem jest zostanie Panią Jeziora", sojuszniczką czarodzieja Merlina - tę postać znacie z pewnością z legend o królu Arturze. Niektóre źródła podają, że ma na imię Morgana, inne nazywają ją Nimue lub Vivianą. Historyczne dzieje poznamy właśnie z jej punktu widzenia. Nastoletnia czarownica pomoże najemnikowi imieniem Artur znaleźć Merlina i dostarczyć mu starożytny miecz. Niestety ten koncept się nie przyjął i Netflix zdecydował się zakończyć tę produkcję.

obsada: Katherine Langford, Devon Terrell, Gustaf Skarsgård, Lily Newmark, Shalom Brune-Franklin, Daniel Sharman

premiera 1. sezonu: 17.07.2020

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Hit & Run"

Życie szczęśliwego męża zmienia się diametralnie, gdy jego żona ginie w tajemniczym wypadku samochodowym w Tel Awiwie. Pogrążony w żałobie mężczyzna na własną rękę szuka morderców ukochanej, którzy zbiegli do USA. Z pomocą byłej dziewczyny Segev odkrywa niepokojące fakty z życia swojej żony i tajemnice, które przed nim skrywała.

obsada: Lior Raz, Kaelen Ohm, Moran Rosenblatt, Gregg Henry, Sanaa Lathan

premiera 1. sezonu: 6.08.2021

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Dash & Lily"

O nie! A wydawałoby się, że to produkcja idealna - łączy w sobie wątek teenage drama oraz klimatu filmów świątecznych, co więcej, serial oparto na podstawie powieści Rachel Cohn i Davida Levithana "Księga wyzwań Dasha i Lily".

Lily jest niepoprawną optymistką i na dodatek uwielbia święta Bożego Narodzenia. Za to Dash jest jej totalnym przeciwieństwem. Potrzebując odskoczni od codzienności nastolatek  przypadkowo natrafia na notes, który Lily zostawia w swojej ulubionej księgarni - znalazcy wyznacza w nim pewne zadanie. Dash i Lily zaczynaja podsuwać sobie kolejne wskazówki, wybierając się w niesamowitą wyprawę po Nowym Jorku i chłonąc atmosferę świąt.

obsada: Austin Abrams, Midori Francis, Dante Brown, Troy Iwata

premiera 1. sezonu: 10.11.2020