Kto czeka na serial Wiedźmin? Produkcja z Henry Cavillem ma już sporo fanów i to nie tylko wśród entuzjastów powieści Andrzeja Sapkowskiego. Wiemy, że zdjęcia kręcone w Polsce właśnie się zakończyły, a Netflix ujawnił, że premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, a dokładnie w czwartym kwartale 2019. Teraz do sieci trafiła kolejna (choć niepotwierdzona) informacja dotyczący dokładnej premiery. Kiedy serial Wiedźmin trafi na słynną platformę streamingową?

Henry Cavill o serialu "Wiedźmin": "postać Geralta mnie fascynuje. A presja ze strony fanów motywowała do tego, żeby wypaść jak najlepiej" >>

Serial Wiedźmin - wyciekła data premiery!

Serwisy internetowe zajmujące się tematyką gier i fantasy ujawniają, że serial Wiedźmin pojawi się na Netflix 20 grudnia 2019 roku. Skąd ten termin? Informację podał inny portal, specjalizujący się w przeciekach, a mianowicie Recapped. W tym samym artykule pojawił się news o kręceniu kolejnego sezonu "Wiedźmina". Podobno miałoby do tego dojść na przełomie grudnia 2019 i stycznia 2020. Nadal nie wiemy, kiedy Netflix opublikuje pierwszy trailer, wielu dziennikarzy uważa, że zdarzy się to na miesiąc przed premierą. 

Henry Cavill jako Wiedźmin. Kulisy serialu "The Witcher"

Pierwsze doniesienia o serialu "Wiedźmintrafiły do internetu już w połowie maja ubiegłego roku. Przez kolejnych kilka tygodni zastanawiano się, kto zagra główną rolę. Henry Cavill dodatkowo rozgrzał atmosferę, gdy w jednym z wywiadów oświadczył, że chciałby dostać angaż do tej produkcji. Potem okazało się, że rzeczywiście w Geralda wcieli się brytyjski aktor. Informację potwierdził polski oddział tej popularnej platformy streamingowej zamieszczając na Facebooku i Instagramie zdjęcie z podpisem "Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę."

Serial "Wiedźmin" oparto na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego (przetłumaczono je na 20 języków). W informacji prasowej mogliśmy przeczytać: "to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw".

Rolę otrzymał m.in. Maciej Musiał, który wcieli się w Sir Lazlo. Angaż otrzymali również: Anya Chalotra, Freya Allan, Anna Shaffer, Joey Batey, Björn Hlynur Haraldsson, Jodhi May, Adam Levy.