Ranita Sobańska będąc dyrektor kreatywną marki 4F jest jedyną polską projektantką, która tworzy modę sportową profesjonalnie. To właśnie ona jest autorką kolekcji dla polskiej reprezentacji podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver (2010), Londynie (2012) oraz Soczi (2014). Sobańska (jak i marka 4F) nie spoczęła na laurach - obecnie jest odpowiedzalna za wygląd sportowców z Polski, Łotwy i Serbii na letnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, które odbędą się w tym roku.

fot. serwis prasowy

Oprócz pracy nad odzieżą activewear, Ranita projektuje również swoje autorskie kolekcje w ramach marki RS Ranita Sobańska. Prywatnie, jak i zawodowo jest fanką stylu athleisure. W swoich liniach często używa wyrazistych form, minimalistycznego wzornictwa, a także starannie dobranych materiałów technicznych, takich jak windstopery, laminaty trójwarstwowe, pianki opalizujące, siatki oraz funkcjonalne wykończenia karbonowe. Jej projekty uwielbiają gwiazdy, m.in.Magda Mielcarz, Paulina Sykut, Dorota Gardias, Justyna Steczkowska, Małgorzata Kożuchowska.

Ranita Sobańska i Magdalena Mielcarz, fot. serwis prasowy

Ranita Sobańska jest absolwentką Wydziału Projektowania Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Gdy nie pracuje nad kolekcjami dla 4F wykłada gościnnie na imprezach branżowych. Była gościem specjalnym podczas drugiej edycji show "Projekt Runway" oraz zasiadała w jury krakowskiego Fashion Weeka. Informacje o 4F, jak i o Sobańskiej można znaleźć na najważniejszych serwisach internetowych poświęconych modzie i w magazynach, również zagranicznych, np. w Vogue UK.