"Gdzie odbędzie się Nocny Market w 2019 roku?" - jeśli zadajecie sobie nadal to pytanie, uspokajamy. Jedno z ulubionych kulinarnych miejsc warszawiaków znów zawita na dawny peron Dworca Głównego przy ulicy Towarowej 3. 

Nocny Market, to miejsce, które na myśl przywodzi nocne targi rodem z azjatyckich metropolii. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku i od razu zdobyła rzesze fanów. Organizatorzy wydarzenia w miejscu opuszczonego dworca kolejowego Warszawa Główna stworzyli streetfoodowe królestwo. W godzinach wieczornych można tam było spróbować jedzenia ze znanych restauracji i food trucków. Wystawcy zmieniali się weekendami, a oferta była naprawdę szeroka - od azjatyckich specjalności po słodkie gofry i pizzę. 

Na szczególną atmosferę Nocnego Marketu wpływ na pewno miało też samo miejsce - kolorowe neony umieszczone na dawnym peronie co chwila pojawiały się na zdjęciach w mediach społecznościowych. Dlatego, kiedy w tamtym roku pojawiła się informacja, że Nocny Market znika albo przenosi się w inną lokalizację, warszawiacy byli oburzeni. Wydano nawet w tej sprawie specjalne oświadczenie (zobaczcie>>). Powodem zamknięcia miały być prace budowlane i brak pozwolenia od PKP.

Jak się jednak okazuje, prace budowlane na terenie danego dworca kolejowego Warszawa Główna trwają, jednak nie objęły jeszcze terenu peronu. Dlatego dzięki uprzejmości PKP SA Nocny Market znów może odbyć się przy ul. Towarowej 3. 

"Udało się – póki co, możemy Was dalej zapraszać na wspólne ucztowanie!" - napisali organizatorzy eventu na swoim Facebooku.

Otwarcie sezonu na Nocnym Markecie odbędzie się już 17 maja 2019. Nie wiadomo jednak, do kiedy możliwe będzie zajmowanie przez Nocny Market terenu dawnego peronu. "Mamy nadzieję, że jak najdłużej" - mówią organizatorzy. My też na to liczymy i widzimy się już niedługo przy Towarowej!