Nicolas Cage uwielbia balansować na granicy w swoich rolach. Wiele z nich można określić jako przeszarżowane, ale w tym tkwi cały urok talentu Cage’a. Jednak szalone aktorstwo to jedno, ale jest jeszcze jeden element, który wyróżnia Amerykanin na tle jego kolegów – jego zamiłowanie do skórzanych kurtek. Często zdarza mu się założyć rzeczy tak osobliwe, że zdają się być tylko i wyłącznie zarezerwowane dla niego.

Nicolas Cage i kurtka skórzana, czyli duet idealny

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się zdjęcia Nicolasa Cage'a z planu filmu „The Unbearable Weight of Massive Talent”, gdzie aktor gra… samego siebie. To co natychmiast rzuca się w oczy to skórzana kurtka, którą ma na sobie Cage’a: w kolorze różu z naszywkami przedstawiającymi broń, anielskie skrzydła i pustynną scenerią. Istne szaleństwo, ale to w końcu norma w przypadku tego aktora – jego kolekcja absurdalnych skórzanych kurtek zdaje się być nieskończona. Widzieliśmy go już w egzemplarzach z ćwiekami, wzorami geparda, w kolorze złota, z owczej skóry i wężowej skóry. Cage nie stroni rzecz jasna też od normalnych, eleganckich kurtek, ale to te kiczowate robią największe wrażenie.

W naszej galerii możecie zobaczyć wiele z nich.

Nicolas Cage: filmy, w których wystąpił

Nicolas Cage na dużym ekranie zadebiutował na początku lat 80-tych w filmie „Najlepsze czasy". Jednak największą popularność przyniosły mu rolę w takich produkcjach jak: „Wpływ księżyca", „Zostawić Las Vegas", „Bez twarzy" czy „Adaptacja", za które był wielokrotnie nominowany do najważniejszych filmowych nagród. Na swoim koncie ma m.in. Złoty Glob dla najlepszego aktora i Oscara z 1996 roku za najlepszą rolę męską. Za role w jakich filmach zdobył uznanie widzów i krytyków? 

Oto najpopularniejsze produkcje z udziałem Nicolasa Cage'a:

  • „Wpływ księżyca" (1987)
  • „Zostawić Las Vegas" (1995)
  • „Bez twarzy" (1997)
  • „Miasto aniołów" (1998)
  • „Osiem milimetrów" (1999)
  • „Adaptacja" (2002)
  • „Word Trade Center" (2006)
  • „Kongresmen" (2015)

Dodajmy, że do kin już niedługo trafi najnowsza produkcja z Danielem Cage'em w roli głównej. Premierę filmu „Nieznośny ciężar wielkiego talentu”, w którym Cage zagra... samego siebie, zaplanowano na kwiecień 2022. 

To może Cię zainteresować także: