To już ostatni weekend tej edycji Art&Fashion Forum. W poznańskim Starym Browarze nie tylko można zobaczyć finałowe prace uczestników warsztatów New School, ale także wysłuchać dyskusji i wykładów na temat mody, sztuki oraz technologii. Najważniejszym gościem panelu o modzie i wieczornej gali finałowej jest Nick Knight i jego zespół londyńskiego SHOWstudio (cały program wydarzenia znajdziecie tutaj>>). 

Nick nie tylko jest jednym z najważniejszych fotografów, ale także twórcą niezwykłych wideo. To właśnie on w dużej mierze zmienił sposób myślenia firm/marek/ludzi o tym, jak można za pomocą technologii pokazywać modę. Jego twórczość doceniły takie domy mody jak: Christian Dior, Calvin Klein, Yohji Yamamoto, John Galliano, Alexander McQueen czy Yves Saint Laurent, zapraszając go niejednokrotnie do współpracy. Nick Knight tworzył także kampanie dla znanych brandów m.in. dla  Lancôme i Swarovski. Jest autorem nagradzanych edytoriali dla: W, British Vogue, Paris Vogue, Dazed & Confused, AnOther, Another Man, czy i-D. Jego prace były wystawiane w międzynarodowych muzeach i galeriach (np. w Victoria & Albert Museum, Saatchi Gallery, The Photographers Gallery). W 2000 roku założył słynną stronę SHOWstudio.com.

Nick Knight potrafi zainteresować swoich fanów nawet... zdjęciami róż. Artysta na swoim profilu na Instagramie regularnie prezentuje fotografie kwiatów ze swojego ogrodu, które wykonuje iphonem. W wywiadach niejednokrotnie podkreślał, że nowoczesne technologie w tym fotografia cyfrowa dają mu ogromną swobodę twórczą. Dla Knighta nie liczy się narzędzie pracy, ale efekt, jaki z jego pomocą można uzyskać.W Starym Browarze (przy tzw. Szachownicy) w specjalnej wideoprzestrzeni możecie obejrzeć etiudy SHOW STUDIO. Szczególnie polecamy "Red Shoes" i "Venus".