W dzieciństwie przedmiot kłótni z mamą, dziś jeden z najgorętszych (i to dosłownie) dodatków sezonu – czapka, bo to o niej mowa, święci triumfy zarówno na wybiegach, jak i modnych ulicach miast. W sezonie jesień-zima 2014/2015 zamiast bejsbolówek i kaszkietów, nosimy te oversize’owe i wełniane. Im większa i cieplejsza czapka, tym lepiej, zarówno jeśli chodzi o modę i wygodę (szczególnie) w chłodne dni.

Projektanci czapki zakładali na głowy modelek hurtowo (zobacz połączenie daszka i wełnianego nakrycia głowy u Moncler) albo powiększali je do rozmiaru XXL (jak na pokazie Acne). Na wybiegach nie zabrakło także zimowej klasyki – modelu z pomponem i czapek w etniczne wzory (agnès b, Manish Arora).

fot. Imaxtree

Trend na duże czapki szybko podchwyciła ulica i zaadoptowała je na swoje potrzeby. Nawet największe fashionistki, żeby nie marznąć dobierają je do swoich stylizacji. Blogerka Chiara Ferragni czarną luźną beanie zakłada do klasycznego trencza, ale i do sportowych setów. Coraz częściej czapki nosimy w parze ze szpilkami i wieczorowymi kreacjami. Hitem tego sezonu jest też czapka w towarzystwie obszernego kolorowego futra. Im bardziej odstaje od głowy tym lepiej – może to nowy pomysł projektantów, by bez pomocy obcasów, stać się kilka centymetrów wyższą?

Czapki na zimę – jak wybrać idealną?

Czapkę wybieramy oczywiście zarówno pod kątem naszego typu urody, jak i ubrań do których chcemy ją nosić. Jeśli wolimy klasykę, warto zdecydować się na tę w odcieniach modnej szarości (będzie pasowała prawie do wszystkiego!). Miłośniczki koloru powinny przebierać w tonach mocnego karminu i pudrowych róży. Ważna w czapce jest także faktura. Najlepiej wybrać tę z grubym warkoczem albo meszkiem.

Modne czapki zimowe - GALERIA>>

Tekst Agata Wojtczak

Zobacz jakie modele czapek znajdziesz w naszym sklepie: