Kiedy wyszło na jaw, że Noah Baumbach i Greta Gerwig weszli do sklepu z zabawkami Mattel, nikt nie wiedział, czego spodziewać się po nadchodzącym projekcie. Czy Barbie i Kena czekają sprzeczki rodem z „Historii małżeńskiej”? A może kultowa postać będzie odkrywać siebie i walczyć z konwenansami jak tytułowa „Lady Bird”? Pierwszy pełnoprawnym trailer rzuca nieco światła na kierunek, jaki obrała kreatywna para.

Margot Robbie i Ryan Gosling w nowym zwiastunie „Barbie”. Ujawniono zaskakującą rolę Dua Lipy

W niespełna dwuminutowym klipie małżeństwo filmowców zabiera nas na plażę i nakreśla stosunki między bohaterami, którzy co do jednego noszą imiona Barbie i Ken. W cukierkowym świecie nie zabraknie negatywnych emocji. Ryan Gosling i Simu Liu wyraźnie rywalizują o względy Margot Robbie, choć tak naprawdę niewiele wiedzą o romantycznych relacjach. „Może wpadłbym dzisiaj na noc?” – pyta szczodrze pomalowany samoopalaczem aktor. A po co? Tak właściwie to nie jest pewien.

Nie tylko damsko-męskie stosunki pozostają dla Kena niezrozumiałe. Udostępnione wczoraj plakatu dają nam do zrozumienia, że Barbie przyjmuje liczne role. Raz jest uznaną naukowczynią, innym razem zdobywczynią Pulitzera lub sędziną sądu najwyższego. Z kolei jej partner zawsze jest po prostu... Kenem. Obok Emmy Mackey i Any Cryz Kayne na ekranie pojawi się też Dua Lipa. Piosenkarka zagra lalkę z… syrenim ogonem. W obsadzie znaleźli się również: America Ferrera, Kate McKinnon, Emma Mackey, Will Ferrell i Michael Cera.

Will Ferrell o filmie „Barbie” Grety Gerwig: „To najlepszy przykład sztuki wysokiej i niskiej w jednym” >>

Greta Gerwig serwuje nam potężną dawkę autoironii. Żartuje z od lat krytykowanej fizjonomii słynnych lalek i ich beztroskiego stylu życia, niewymagającego nawet obeznania w przepisach drogowych. Premiera filmu zaplanowane jest na 21 lipca 2023 roku. Szykuje się najbardziej zwariowana produkcja lata?