#1
Artur Rojek. Kundel
Najnowsza płyta Artura Rojka, "Kundel" to na pewno wydarzenie artystyczne dużej rangi. Choć on sam wolałby się schować w życiu zwykłego człowieka. Czy to w jego przypadku marzenie realne? W bieżącym wydaniu ELLE wokalista i kompozytor opowiada nie tylko o swojej nowej roli w nagrywaniu piosenek, ale też odpowiada na zaczepne pytania. Lektura ELLE i odsłuch najnowszej płyty Rojka - zestaw idealny na czas #zostanwdomu

#2
Skłodowska
Kiedy nagrywaliśmy ten odcinek Kulturalnej ELLE, świat wyglądał zupełnie inaczej. Czekaliśmy na premiery filmów, chodziliśmy do teatru i na kawę. Bardzo szybko to wszystko się zmieniło. Dziś nie wiadomo, kiedy można się spodziewać premiery filmu "Skłodowska" wyreżyserowanego przez Marjane Satrapi, z Rosamund Pike w roli głównej. Historia Marie Curie-Skłodowskiej jest porywająca: naukowo i emocjonalnie. Kolejna reżyserka bierze na warsztat tę opowieść, a my recenzujemy. I czekamy na powrót zwykłego życia, może pozbawionego takich fajerwerków, jak życie wielkiej Noblistki, ale za to naszego.

#3
Tę książkę warto mieć w swoim księgozbiorze. Komiks o zmysłach przenosi nas lekko w trudny świat połączeń, systemów, neuroprzekaźników i synaps, zupełnie jak do czarodziejskiego ogrodu z dziwnej baśni. Zaczyna się od tego, że Diane projektuje aplikację na gogle VR - chce, żeby mózg odczuwał jeszcze silniej bodźce w rzeczywistości wirtualnej, niż w realnej. Prawie jej się udaje. Komiks autorstwa doktora Matteo Farinellego, ilustratora i neurologa.