#1

"Zimna wojna"


W ten weekend do kin wchodzi najgłośniejszy film tego roku, „Zimna wojna”,  uhonorowana w Cannes Palmą dla reżysera. Za swój poprzedni film, „Ida” Paweł Pawlikowski dostał Oscara. „Zimna wojna” jest najbardziej osobistym filmem Pawlikowskiego – to historia inspirowana losami rodziców reżysera. Film opowiada o parze, która poznała się podczas formowania zespołu ludowego, Mazurek (grupa wzorowana na legendarnym Mazowszu). Ona jest młodą, prześliczną dziewczyną – będzie śpiewać w zespole. On - kompozytorem szukającym młodych talentów. Ich namiętna relacja będzie się rozwijać w rytm muzyki ludowej i jazzu, którym spowity jest Paryż w latach 60. Po wyjściu z kina będziecie nucić: „Czarne oczka co płaczecie, że się spotkać nie możecie”…

#2

"Momo nie lubi podróży"


Znana dziennikarka, Beata Sadowska, z czułością przygląda się kolejnej dziedzinie życia. Poprzednio wydała książki o gotowaniu i o podróżowaniu z dziećmi. Teraz stworzyła pełną uroku, zabawną książkę o psie Momo, który choć nie lubi podróżować, z radością odkrywa świat. Momo to pies Beaty Sadowskiej i podobno wszystko, co tu opisała wydarzyło się naprawdę. Można czytać dzieciom – trzeba sobie.  

#3

"Carmen"


To będzie dziś – Andrzej Chyra doda swoją wersję do światowych inscenizacji jednej z najbardziej znanych oper. „Carmen” w jego reżyserii zostanie wystawiona na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. To jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku, jednocześnie spektakl zakończy sezon. Chyra, wybitny aktor, jest też absolwentem reżyserii i ma już na koncie jedną inscenizację operową: „Czarodziejską górę” wg Tomasza Manna. Mocno mocno mocno trzymamy kciuki!