#1
Oscary 2020
To znowu będzie wyjątkowa edycja Oscarów - bo o statuetkę walczy polski film "Boże ciało" w reż. Jana Komasy. Trudno sobie wyobrazić jakie emocje będą nam towarzyszyły tego wieczoru! Możemy w nim uczestniczyć live, choć siedząc na własnej kanapie - całą ceremonię, począwszy od relacji z czerwonego dywanu będzie transmitować Canal+. Wystarczy wpisać do kalendarza noc 9/10 lutego. (Czerwony dywan od godz. 00.30, ceremonia od 2.00 nad ranem). To będzie 92 edycja Oscarów, ELLE.pl także będzie ją czule śledziło.

#2
"Małe kobietki"
Czy na statuetkę ma szansę film "Małe kobietki"? Na pewno ma szansę na dużą frekwencję w kinach. Choćby z powodu obsady: Saoirse Ronan, Emma Watson, Laura Dern, Meryl Streep, Timothy Chalamet, Louis Garrel, Bob Odenkirk...
Za kamerą stoi Greta Gerwig, reżyserka amerykańska, której nazwisko gwarantuje, że nie chodzi tylko o kolejną ekranizację kultowej XIX-wiecznej powieści.

#3
"Kłamstewko"
Dobrą energię warto też wzmocnić filmem "Kłamstewko". Bo choć opowiada o zjeździe chińskiej rodziny z powodu ciężkiej choroby ukochanej babci, prowadzi do zaskakujących wniosków i refleksji. W jednej z głównych ról - wspaniała Awkwafina.

Anna Luboń

​​​​​​​