Projektant w kolekcji haute couture zdecydował się sięgnąć do pierwszych archiwów marki, które przefiltrował przez własną wrażliwość i połączył z fascynacją "Orlando" Virginii Woolf. Nie bez znaczenia była tutaj XVI-wieczna rezydencja Charleston Farmhouse w Sussex, która znajduje się w rodzinnych stronach Jonesa - projektant częściowo wychował się we wsi Rodmell, która znajduje się nieopodal tego miejsca i do słynnego domu zaglądał wielokrotnie, gdzie zainteresował się Grupą Bloomsbury, do której należała między innymi właśnie Woolf. W kolekcji wychodzi przed szereg w kreowaniu mody wysokiej z myślą o kobietach - wielkie balowe suknie zastępuje ubraniami, które są blisko ciała i flirtują z latami 20., rozbijając przy tym stereotypy dotyczące tego, co damskie i co męskie, co współczesne, a co już całkiem vintage. Wizualnie z kolei sięga po twórczość członków Grupy Bloomsbury (mamy tu nie tylko prozę Woolf, ale też malarstwo Vanessy Bell czy paletę barw Duncana Granta), przy czym sylwetki tworzy na kształt zmoczonych angielskim deszczem rzeźb i pomników. 

Dior haute couture wiosna-lato 2021. Sacrum i profanum>>

Na wybiegu koedukacyjnie i androgenicznie: kobiety i mężczyźni w podobnych do siebie posągowych kreacjach. 

Nie zabrakło przyjaciół Kima Jonesa - wirtualny pokaz uświetniły jego muzy, takie jak m.in. Demi Moore, Kate i Lila Moss, Christy i James Turlington, Adwoa i Kesewa Aboah. Od teraz są także członkami klanu Fendi, a rodzinność to przecież jedna z ważniejszych wartości włoskiego domu mody. 

A jak to wszystko wygląda w praktyce? Na wybiegu, zbudowanym na bazie lustrzanego labiryntu wypełnionego roślinami, płynęły modelki i modele w wieczorowych smukłych, jedwabnych garniturach, królewskich pelerynach, barwnych futrach i koronkowych płaszczach, a przede wszystkim rozszczepionych kompletach, które Jones uszył chociażby z sukni i koszuli lub kamizeli. Uwagę przykuwała też biżuteria - duże kolczyki w kształcie żyrandoli, broszki jak koralowce i listowne pieczęcie, spinki do włosów w kształcie fali i nausznice z kropli. Do tego maleńkie torebki na bazie muszli i z łańcuszkami zdobionymi perłami, przypominające połyskujące portmonetki czy wyszywane kopertówki.

Chanel haute couture wiosna-lato 2021. Rodzina jest najważniejsza>>

Romantyzm i melancholia sylwetek mieszają się tutaj z umiłowaniem do dziwactw i teatralności. Przesłanie jest bardzo proste: eksperymentuj. Nie trać ani chwili na to, by wyrażać swoje wnętrze na zewnątrz.