Włochy i moda? Przyznajemy - żadne stylizacje nie są tak spektakularne, autorskie i barwne, jak street fashion z Mediolanu. Co sezon kolekcjonujemy więc zdjęcia branży mody, która w fascynujących (i dopracowanych w każdym szczególe) stylizacjach zmierza z jednego pokazu na drugi. Analizujemy je i opisujemy, dyskutujemy o nich w towarzystwie, a w końcu tworzymy moodboardy, które inspirują nas cały rok. 

Coś jest w tym Mediolanie, że dodaje wszystkim odwagi. Kiedy do miasta zjeżdżają się dziennikarze, buyerzy, influencerzy i modelki, włoska metropolia jeszcze bardziej tętni życiem.

Mediolan rzuca się w oczy - najważniejsze modowe tendencje i mikrotrendy przeplatają się tutaj dowolnie i tylko w tym miejscu można zobaczyć aż taki popis modowej kreatywności. Bogactwo kolorów, wzorów i faktur jest niepodrabialne. Barwne garnitury, wielkie okulary przeciwsłoneczne, it bags, ekstrawaganckie sukienki, szerokie spodnie w zwierzęce wzory, kolczyki w wersji maxi-maxi, bucket hats i vintage kowbojki. Tylko w Mediolanie można zestawić ze sobą wszystko zupełnie losowo i zawsze będzie to wyglądać zachwycająco. 

Jak flirtować po włosku? Słownik włosko-miłosny>>

Trendy 2019 z Mediolanu. Co nosi się we Włoszech?

Wam też podoba się różnorodność i swoboda w modzie, którymi kierują się ludzie w Mediolanie? Na ulicach tego włoskiego miasta udało nam się dostrzec kilka wyrazistych trendów i tendencji, które chętnie przemycimy do swoich szaf. To nimi najbardziej żyje Mediolan w 2019 roku.

Żeby wpisać się w mediolańskie street fashion, musicie wziąć sobie do serca dwa hasła: kolor i wzór. Te widać z daleka na ulicach, na których królują koszule w zwierzęce wzory i sukienki w kratę, przeskalowane marynarki oraz płaszcze, garnitury, sztuczne futra, skórzane total looki, kozaki za kolano i "brzydkie" sneakersy. 

Włochy kochają przepych, dlatego to wszystko noszą warstwowo i z solidną dawką dodatków. Bez nich wszystkie stylizacje byłyby niepełne. 

W Mediolanie prym wiodą więc ogromne okulary przeciwsłoneczne, które przysłaniają pół twarzy - bardzo zdobione lub okrągłe i w grubych oprawkach. Na głowach oryginalne ozdoby do włosów: spinki, opaski, apaszki i scrunchies, ale też kolorowe peruki. Pulę dodatków zamykają it bags, mikrotorebki i wiązane w talii paski. Im więcej, tym lepiej. Jak spotęgować mediolański efekt? Budować trendy na podstawie włoskich marek, takich jak Liu Jo. 

Najlepsze włoskie perfumy? ELLE.pl i Cammy testują zapachy LIU JO - EDP i Lovely U>>

Zobaczcie zresztą sami, co nosił Mediolan na przestrzeni ostatnich miesięcy oraz podczas pokazów wiosna-lato 2019 i jesień-zima 2019/2020>>