Słynna firma zajmująca się wytwarzaniem dóbr luksusowych, Montblanc, nawiązała współpracę z Cillianem Murphy’m, czyli gwiazdą serialu „Peaky Blinders”. Na mocy ich umowy powstała linia gadżetów i akcesoriów skierowanych do mężczyzn, którzy cenią sobie wysoką jakość wykonania, a także bezpretensjonalne wzornictwo. Lista zaproponowanych przez aktora produktów to ciekawe połączenie klasyki i nowoczesności.

Stylowa czerń

Firma Montblanc oraz Cillian Murphy postawili na ponadczasowe rozwiązania. W ich wspólnym projekcie dominują odcienie czerni, a samo wzornictwo jest stonowane i stosunkowo subtelne. Czy pasuje do gangstera z lat 20. z Birmingham? Nie do końca, ponieważ nie brakuje w tym wszystkim powiewu nowoczesności. Linia obejmuje między innymi zegarek na rękę, słuchawki nauszne, portfel, plecak czy notatnik z dopasowanym długopisem. Wszystkie wykonano z materiałów najwyższej jakości. Zdobienia są subtelne i wykonane ze smakiem. To bez wątpienia ciekawa propozycja dla mężczyzn, którzy cenią sobie luksusowe produkty i docenić potrafią proste, uniwersalne formy.

Najważniejsze w każdej historii są dla mnie emocje. Jeśli czuję, że opowiedziana historia nie ma na mnie wpływu, mam wrażenie, że ta opowieść nie odcisnęła na mnie piętna jako twórcy czy widza

– powiedział Cillian Murphy przy okazji prezentacji produktów i nawiązał bezpośrednio do swojej życiowe pasji, czyli aktorstwa.

Na temat kolekcji wypowiedział się również CEO firmy Montblanc, Nicolas Baretzki:

Wszystkie produkty oraz ich funkcjonalność zjednoczone zostały czarnym kolorem i dobrane w oparciu o codzienne potrzeby tych, którzy nie tylko dążą do sukcesu, ale również pozostawiają po sobie ślad na wszystkim, co robią. Tych, którzy działają mając w życiu konkretny cel.

Linia stworzona przez Murphy’ego dostępna jest już w oficjalnym sklepie firmy Montblanc. Ceny rozpoczynają się od 160 funtów. Najdroższy jest oczywiście zegarek, który kosztuje niespełna 7 tysięcy funtów.

„Peaky Blinders” – przebój BBC

Serial „Peaky Blinders” to jedna z najbardziej znanych serialowych produkcji ostatnich lat. Skupia się na gangsterskiej rodzinie z Birmingham. Produkcja BBC doczekała się sześciu sezonów, z których ostatni wyemitowany został w 2021 roku. Serial otrzymał wiele prestiżowych nagród i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów gangsterskich dramatów historycznych z elementami kryminału.