Chociaż bohaterami tych filmów są superbohaterowie, którzy za każdym razem działają według określonego i niezbyt różniącego się od siebie schematu, to z jakiegoś powodu ich przygody za każdym razem przyciągają do kin tłumy fanów. Zapewne tak będzie i tym razem, i to z więcej niż jednego powodu. Człowiek-pająk to ulubiony bohater ogromnej części fanów marvelowego uniwersum, a oprócz niego na ekranie zobaczymy kilku starych, choć niekoniecznie dobrych (mowa o roli w świecie filmu) znajomych.

Spider-Man: Bez drogi do domu – o czym jest ten film?

„Bez drogi do domu” to kontynuacja historii, którą poznaliśmy w połowie 2019 roku dzięki Spider-Manowi z podtytułem „Daleko od domu”. Tytułowy bohater będzie musiał zmierzyć się z niezwykle trudnym do udźwignięcia problemem – cały świat pozna bowiem jego prawdziwą tożsamość. Aby ponownie zyskać anonimowość, Peter Parker zwróci się o pomoc do Doktora Strange’a. Ten spełni jego prośbę, ale rezultat rzuconego przez niego zaklęcia wywoła nieprzewidziane konsekwencje.

Tak prezentuje się pierwszy zwiastun „Spider-Man: Bez drogi do domu”:

Spider-Man: Bez drogi do domu – obsada i data premiery

Postać Spider-Mana wywodzi się z komiksów Marvela, ale bohater ten długo nie pojawiał się w produkcjach spod szyldu Marvel Cinematic Universe ze względu na brak porozumienia z Sony Pictures Entertainment, które kilkanaście lat temu zakupiło do niego prawa. Niedawno jednak sytuacja się zmieniła, co zaowocowało nie tylko powrotem samego Człowieka-pająka (choć ten ma twarz Toma Hollanda, a nie Toby’ego Maguire’a), ale także przeciwników, z którymi toczył boje na kinowym ekranie kilkanaście lat temu.

Oprócz wspomnianego Toma Hollanda w obsadzie znaleźli się między innymi Benedict Cumberbatch (Doktor Strange), Zendaya (Michelle „MJ” Jones), Jon Favreau, Jacob Batalon i Marisa Tomei. Co ciekawe, na ekranie zobaczymy też postacie z pierwszej, zrealizowanej w latach 2002-2007 trylogii, czyli Willema Dafoe i Alfreda Molinę, a także Jamiego Foxxa (wystąpił w „Niesamowitym Spider-Manie 2” z 2014 roku). Reżyserem filmu jest Jon Watts.

Premiera filmu została zaplanowana na 17 grudnia 2021 roku.