Czas Koziorożca dobiega końca. W środę 19 stycznia Słońce przesunie się do Wodnika. W astrologii jasność Słońca reprezentuje nasze własne wewnętrzne światło. Kiedy zmienia swoje położenie, ładuje nas świeżą energią. Za chwilę spłyną na nas wibracje ekscentrycznego znaku powietrza. Sezon Wodnika przynosi inspiracje oraz aktywuje nieszablonowe myślenie. Zostaniemy zachęceni do wprowadzania zmian i robienia rzeczy w zupełnie inny sposób. Wodnikiem rządzi Uran, a jego moc zacznie przewodzić naszym ziemskim życiem. Planeta Przebudzenia przyniesie nagły przełom, który z dnia na dzień popchnie nas w nowym kierunku. Z Uranem odejdziemy od nawyków i przekonań zaprzeczających misji naszych dusz. Połączymy się z prawdą - tego chce od nas kosmos. Zaczniemy kwestionować swoje dawne opinie czy idee narzucane nam przez innych. Poczujemy w sobie rosnący bunt. 

Sezon Wodnika zachęca do współpracy z innymi i połączenia się ze swoją prawdą.

Sezon Wodnika to także czas, w którym połączymy się ze swoją społecznością. Zastanów się, w jaki sposób możesz wzmocnić więzi z ludźmi wokół ciebie. Praca w kolektywie wesprze twój rozwój. Nawiązywanie kontaktów z innymi otworzy przed tobą nowe możliwości. Poproszenie o pomoc lub podzielenie się z kimś swoim doświadczeniem zapoczątkuje w twoim życiu dobrą zmianę. W miesiącu Wodnika energia tego znaku zdecydowanie wesprze twój rozwój. 

Pierwsza pełnia księżyca 2022 - co zwiastuje? >>

19 stycznia: rozpoczyna się sezon Wodnika

Miesiąc Wodnika oficjalnie rozpocznie się 19 stycznia. Słońca zmieni żywioł z ziemi na powietrze, oddalając nas od przyziemnych spraw. Mentalnie przejdziemy do nowego wymiaru, w którym połączymy się ze swoją wyższą prawdą. 

23 stycznia: koniunkcja Słońca z Merkurym

W niedzielę 23 stycznia Słońce zrówna się z Merkurym w retrogradacji. To spotkanie symbolizuje kosmiczne odrodzenie. Jeśli  odczuwałaś skutki uboczne wstecznego Merkurego, jak nieporozumienia, opóźnienia czy wpadki technologiczne, od tego momentu zyskasz większą jasność. Współpracuj z tą energią, aby przezwyciężyć ograniczenia, które żyją w twojej głowie. 

1 lutego: nów w Wodniku + Księżycowy Nowy Rok

Nów w Wodniku oficjalnie rozpocznie Księżycowy Nowy Rok. To zjawisko będzie chaotyczne z powodu silnego wpływu planety Uran. Wiedz jednak, że wstrząsy Urana służą twojemu wewnętrznemu przebudzeniu. Zmiana, do której dojdzie w trakcie nowiu, pomoże ci wkroczyć w zupełnie nowy rozdział. W chińskiej astrologii nowy rok księżycowy oznacza przejście w inny znak zodiaku. Przed nami rok Wodnego Tygrysa. Żywioł wody wskazuje na potrzebę płynięcia z nurtem i przyjęcia zmian. Wspiera podążanie za intuicją oraz kierowanie się swoją prawdą. Energia Tygrysa doda nam odwagi. Opuścimy swoją strefę komfortu.

Jaki będzie chiński rok Wodnego Tygrysa? >>

3 lutego: Merkury wychodzi z retrogradacji

Merkury zakończy swoją podróż wsteczną. Nareszcie zyskamy jasność w kwestiach, co do których nie byliśmy pewni. Zaczniemy dostrzegać światło na końcu tunelu. Ta energia będzie sprzyjać zawieraniu kontraktów i rozpoczynaniu nowych projektów.

15 lutego: koniunkcja Wenus z Marsem

Dwóch kosmicznych kochanków połączy się w kosmosie, aby posłać w naszą stronę harmonijne wibracje. Wenus spotka się z Marsem w uziemionym Koziorożcu. Romans tych dwóch planet reprezentuje równowagę i szczęście w miłości. Użyj tej energii, aby zaprowadzić w swoim życiu pozytywną atmosferę. Otoczy cię uspokajająca energia, służąca praktykom samoopieki.

16 lutego: pełnia księżyca w Lwie

Pełnia księżyca w Lwie będzie promieniować optymizmem. Natchnie nas motywacją, aby jak najlepiej wykorzystać ten rok. Da nam paliwo, którego potrzebujemy. Wesprze nas w przekształcaniu marzeń w rzeczywistość. 

17 lutego: sekstyl Jowisza z Uranem

Oto rzadka konfiguracja, która powtórzy się dopiero za 4 lata. Obdarzy nas harmonijną wibracją wspierającą tworzenie pozytywnych zmian. To naprawdę piękna energia przyciągająca obfitość. Pomyśl o tym, jak możesz połączyć się z dostatkiem i wesprzeć swój rozwój poprzez nowe nawyki. Ponieważ Uran jest planetą przebudzenia, a Jowisz porusza się przez intuicyjne Ryby, jest to również dzień mocy dla duchowego postępu.

19 lutego: sezon Wodnika dobiega końca

Słońce opuści powietrzny znak Wodnika, kierując się w stronę marzycielskich Ryb. Prognozę na ten sezon przedstawimy już wkrótce.