Za nami ostatni odcinek serialu "Wielkie kłamstewka", ale widzowie nadal dyskutują na temat tej słynnej produkcji HBO. Od kilku tygodni wszyscy się zastanawiają czy powstanie 3. sezon. Wiele osób na to liczy, choć Casey Bloys, prezes HBO, trochę ostudził nasz zapał. "Uwielbiam tych ludzi - mógłbym zrobić z nimi wszystko. (...) "Jeśli przyjdą do mnie i powiedzą: 'uzgodniliśmy nasze terminarze' - to jasne, ale nie sądzę, żeby do tego doszło... 2. sezon był dla wszystkich szansą, żeby zakończyć tę historię w sposób satysfakcjonujący dla wszystkich" - przyznał Bloys. Jednak plotki o 3. sezonie "Wielkich kłamstewek" nadal się pojawiają, co więcej, Nicole Kidman (choć wcześniej potwierdziła, że nie ma planów na nową serię) ostatnio ujawniła, że to świetny pomysł.

"Wielkie kłamstewka 3": Nicole Kidman i Reese Witherspoon chcą nagrać kolejne odcinki

Amerykańskie serwisy internetowe od kilku godzin cytują wywiad, którego Nicole Kidman i Reese Witherspoon udzieliły Entertainment Weekly. Początkowo rozmowa dotyczyła 2. sezonu serialu "Wielkie kłamstewka", jednak gwiazdy nie chciały za wiele tłumaczyć i wchodzić zbytnio w szczegóły. Powód? Jeśli powstanie 3. sezon to pewnych tajemnic nie wolno teraz ujawniać. "To ważne, aby nie dyskutować o wszystkich zawiłościach, nie rozwiązanych sprawach, bo jeśli powstanie 3. sezon to nie będzie czego wyjaśniać. Lepiej niektóre rzeczy pozostawić jako sekret" - powiedziała Kidman.

Reese Witherspoon dodała: "Totalnie się zgadzam! Jeśli nadal są rozmowy na ten temat, to myślę, że to może zdecydować o kolejnym sezonie. Czy będzie tak dobry jak 1 i 2? Czy widzowie nadal mają pytania? A czy my mamy na nie odpowiedzi?". Aktorki stwierdziły również, że jeśli miałoby dojść do kolejnej serii serialu "Wielkie kłamstewka" to byłaby to decyzja całej grupy, w której skład wchodzą: Shailene Woodley, Zoe Kravitz, Laura Dern oraz Meryl Streep.

"Pracujemy jako grupa. Jesteśmy ze sobą bardzo związani. Więc o wszystkim zdecydujemy jako grupa. Słuchamy ludzi i to jak reagują (na doniesienia, przyp. red.), ponieważ telewizja jest teraz bardzo bezpośrednim środkiem przekazu" - powiedziała Nicole Kidman. 

"Wielkie kłamstewka": słynna książka i serial

"Wielkie kłamstewka" (po ang. "Big Little Lies"), czyli jeden z najpopularniejszych seriali HBO jest oparty bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule. Pierwszy sezon produkcji opowiadał historię mieszkańców miasteczka Monterey, a dokładnie skupiał się na grupie kobiet, których dzieci chodzą do tej samej szkoły. Gdy w miasteczku dochodzi do morderstwa, ich życie zmienia się całkowicie.

"Wielkie kłamstewka": obsada, reżyser i scenariusz

Za reżyserię serialu "Wielkie kłamstewka 2" odpowiadała tym razem Andrea Arnold ("American Honey", "Wichrowe wzgórza"). 57-latka wyreżyserowała siedem odcinków według scenariusza autorstwa pisarki Liane Moriarty oraz Davida E. Kelly'ego. W obsadzie produkcji "Wielkie kłamstewka" znaleźli się: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Laura Dern, Shailene Woodley, Zoë Kravitz, Adam Scott, James Tupper, Jeffrey Nordling oraz Meryl Streep. 70-letnia gwiazda wcieliła się w Mary Louise Wright - teściową Celeste i matkę zmarłego Perry'ego.