Zimowa pełnia Księżyca w Pannie 2021

Pełnia w Pannie nastąpi w sobotę 27 lutego o godzinie 9:17. To najjaśniejszy Księżyc w roku, a jego rozkwitający kształt już od tygodnia widać na horyzoncie. Warto świadomie przeżyć tę fazę, gdyż jej znaczenie wykracza daleko poza podręcznikową definicję. W astrologii znak Panny służy duchowemu pojednaniu, naturze, rytuałom zdrowotnym, pracy i wcielaniu w życie dobrych nawyków. Uczy, jak znaleźć szczęście w uziemieniu oraz odkryć świętość w najzwyklejszych rzeczach. Wyraża obecność, wdzięczność, harmonię. Reprezentuje bezwarunkową miłość.

Pełnia Księżyca w Pannie 2021 - jakie ma znaczenie?

Zodiakalne Panny jawią nam się jako osoby pedantyczne, dopinające wszystko na ostatni guzik. To po części prawda, ponieważ ten znak lubi mieć swoje życie pod kontrolą. Jednak ma w sobie również duchową głębię, o której być może niekażdy wie. Panna zachęca do zwalczania chaosu i naprawiania swoich skaz. Od starożytności jej symbolem jest dziewica, najwyższy ideał oczyszczenia, święta kapłanka połączona z boskością. Oznacza cnotę, zatem ten Księżyc dotyczy doskonałości. 

Horoskop na pełnię Księżyca w Pannie >> 

Panna przypomina, że każda umiejętność wymaga praktyki, a praktyka prowadzi do poprawy. Trening czyni mistrza. Wymaga cierpliwości, obecności i skupienia umysłu. Doskonalenie naszych talentów pozwala wydobyć pełen wrodzony potencjał. Działamy jak dostrojony instrument, aby wydobywał się z nas boski dźwięk.

Panna to arcykapłanka głęboko oddana swojej duchowej ścieżce.

Dzięki czystości i zaangażowaniu staje się wzorem dla innych. 

Podczas tej pełni możemy użyć potężnej energii Panny do "oczyszczenia" własnego życia - walki z pojawiającym się chaosem. Pomogą nam w tym rytuały służące detoksykacji ciała lub praktyki umysłowe (manifestacje, medytacja oraz techniki uwalniające traumy). Niezależnie od metody, do której czujemy się powołani, istnieje wiele sposobów oczyszczenia naszej aktualnej przestrzeni życiowej. 

W weekend poczujemy inspirację do tego, aby posprzątać swój dom, odpocząć od cukru, odetchnąć od ekranów i pobyć sam na sam. Zechcemy porzucić stare, toksyczne wzorce. Nadszedł czas rezygnacji z rzeczy, które nieustannie wysysają z nas energię. 

Pełnia Księżyca w Pannie 2021 - co warto teraz zrobić?

Pełnia w Pannie będzie wymagać kontemplacji nad tym, co chcemy zmienić w swoim aktualnym życiu, którą sferę pragniemy oczyścić, w jakich sprawach czujemy bunt i dlaczego nadal tkwimy w przeszłości. Energia jej blasku korzystnie wpływa na odprawianie rytuałów dla ciała i duszy. 

1. Oczyść swoją przestrzeń paląc kadzidła: palo santo, szałwię, rozmaryn, paczulę, cedr. 

2. Poświęć trochę czasu na medytację, słuchając muzyki, używając mantry lub wykonując ćwiczenia oddechowe. Znajdź do tego przytulne i ciche miejsce w swoim domu, w którym czujesz się dobrze. 

3. Zamknij oczy i wejdź głęboko w swój umysł. Wczuj się w ten proces i nie przyspieszaj go. 

4. Jeśli czujesz się gotowa, by zmienić coś w swoim życiu, złap kartę i długopis aby zapisać na nich imiona osób, które zraniły cię w przeszłości, a teraz chcesz się z nimi pogodzić czy też zupełnie się od nich uwolnić. Na końcu ceremonialnie spal tę listę - ogień, podobnie jak woda, ma najsilniejszą moc oczyszczającą. Wyobrażaj sobie, że pozwalasz odejść swoim złym wspomnieniom. Dzięki temu zamkniesz swoją osobistą przestrzeń na powracające, złe emocje. 

5. Po rytuale spalania oczyść się w wodzie. Weź kąpiel z płatkami róż, solami oraz ulubionymi olejkami. Poczuj energię problemu, nawyku lub osoby, od której pragniesz się uwolnić. Cokolwiek to jest, niech spłynie z ciebie za każdym razem, gdy obmywasz się wodą. Wyobraź sobie, że wszystko odpływa, a ty zaczynasz zupełnie od nowa.