Jeżeli zawsze czułaś, że jesteś dobrym sędzią charakteru, podziękuj za tę cechę swojemu znakowi. Ta umiejętność przychodzi naturalnie osobom z poniższej listy. Wyczuwanie nastrojów i intencji to nie wszystko. Dar prześwietlania ludzi na wylot jest "supermocą", jaką mogą poszczycić się tylko nieliczni. 

Znaki zodiaku, które znakomicie oceniają charaktery, zaglądają za przysłowiową kurtynę, aby rozpoznać czyjąś moralność. Mają silną intuicję, rozwiniętą empatię oraz doświadczenie pozwalające dostrzec głębsze znaczenie czyichś gestów i słów. Według astrologii to planeta rządząca ma w tym temacie najwięcej do powiedzenia. Jeśli włada Tobą jedno z odległych ciał niebieskich, jak Saturn czy Pluton, patrzysz na świat przez szeroki obiektyw. Nic nie jest w stanie umknąć Twojej uwadze.

Waga: sprawiedliwy sędzia

Waga to sędzia zodiaku, który oczekuje balansu pomiędzy dobrem a złem. Od razu zauważa podejrzane zachowanie i sytuacje, w których brak równowagi. Ma wbudowany wykrywacz kłamstw. Docenia za dobroć i szczerość, lecz nie popuści temu, kto oszukuje lub kieruje się wątpliwą intencją. Dzięki temu Waga wie, z kim zawierać sojusz, a kogo posłać tam, gdzie pieprz rośnie. Wystarczy spojrzeć na jej przyjaciół i partnerów. Zwykle otacza się najbardziej honorowymi, uczciwymi ludźmi. Wenusjanka umiejętnie odczytuje nawet świeżo poznane osoby. W ciągu kilku sekund rozgryzie czyjś charakter i bez wątpienia zawsze ma rację.

Skorpion: wnikliwy detektyw

Na tej liście nie mogło zabraknąć Skorpiona. Ten znak zodiaku wody wykryje podstęp nawet pod najlepszym kamuflażem. Rządzi nim Pluton, co oznacza, że ​​dokopuje się naprawdę głęboko. Analizuje i obserwuje innych swoimi świdrującymi oczami. Waży czyny oraz słowa każdej osoby w swoim otoczeniu. Ma talent do gromadzenia informacji. Sięga po nie tam, gdzie nikt inny by nie zajrzał. Wiele razy spotkał kogoś, kogo wszyscy uwielbiają, i czuł, że z tą osobą jest coś nie tak. Czas tylko utwierdził go w przekonaniu, że jego intuicja jest nieomylna. Każda maska spadnie z twarzy w jego obecności. Najlepsi przyjaciele Skorpiona to osoby mniej lubiane, które nigdy nie udają. 

Koziorożec: wymagający ojciec

Rządzony przez Saturna Koziorożec to kolejny znak zodiaku, który z łatwością przyswaja informacje. Potrafi rozszyfrować czyjś prawdziwy charakter od chwili podania dłoni. Jako znak ziemi lubi stosować tę umiejętność w swoim życiu zawodowym. Od razu dostrzega ludzi z potencjałem, nadających się na partnerów w biznesie. Ktoś, kto się nie kwalifikuje, tylko zmarnuje mu czas. Kozioł nie poświęci ani sekundy leniuchom i kłamcom. Jeśli należysz do grona jego przyjaciół, najpewniej masz ambicję, jesteś uczciwa oraz uparcie dążysz do celu. Te cechy sprawiają, że mądry Koziorożec postrzega Cię jako wartościową jednostkę.