W astrologii wiosna zaczyna się 20 marca, czyli pierwszego dnia sezonu Barana. Jednak równonoc wiosenna 2023 będzie inna niż te przeżyte do tej pory. Chociaż dzień zrównania się światła i ciemności w teorii oznacza harmonię, w tym roku poczujemy chaos. Tak się składa, że to zjawisko wydarzy się w tym samym czasie, co dwa rzadkie wydarzenia kosmicznie. Chodzi o Saturna w Rybach po raz pierwszy od 29 lat i Plutona w Wodniku po raz pierwszy od 245 lat. Nie mamy wątpliwości, że będzie się działo. 

Równonoc wiosenna - co to jest? Co oznacza?

W starożytności wierzono, że równonoc wiosenna umożliwia kontakt ze zmarłymi przodkami, bóstwami natury i duchowymi przewodnikami. Odprawiano wtedy rytuały mające przywołać znaki nie z tego świata. Twierdzono, że pierwsze podrygi wiosny to magiczny czas, który zaprowadza równowagę pomiędzy światłem i ciemnością, co symbolicznie dotyczy także ludzkich wnętrz. Podobnie jak yin-yang, jedno nie może istnieć bez drugiego. Potrzebujemy ciemności, aby zobaczyć światło. Jasność pozwala nam rozpoznać mrok. Praca z tą dwojakością jest częścią ziemskiej podróży naszych dusz. Doświadczamy bólu, traumy i żalu, jak również miłości, dobroci czy piękna. Dzięki temu nieustannie się rozwijamy, nadając swojemu życiu głębszy sens. W jaki sposób te emocje wpłyną na nas w równonoc wiosenną?

Przesilenie wiosenne będzie przytłaczające

Saturn jest planetą karmy i ograniczeń. Ryby natomiast bujają w obłokach, unikając ziemskich obowiązków. Będziemy mieć do czynienia ze zjawiskiem, w którym te dwie siły się wykluczają. Nasze życie stanie się pełne zawirowań. Szczególnie gdy Pluton wkroczy do Wodnika, by zaprowadzić rewolucyjne zmiany. Transformacja i odejście od starej energii to motywy przewodnie tej równonocy wiosennej. Z jakich przestarzałych wzorców i przekonań musisz zrezygnować w imię swojego rozwoju?

Delikatnie mówiąc, zmiana wisi w powietrzu. Wiosna położy nam na barki kolejny ciężar trudny do zrównoważenia. Co to oznacza dla twojego znaku zodiaku? Wszystko zależy od żywiołu natury, pod którym się urodziłaś. 

Równonoc wiosenna: Baran, Lew Strzelec

Kiedy ostatnio byłaś kreatywna i zrobiłaś coś spontanicznego? Gdy słońce zapłonie w znaku Barana, w twoim sercu nastąpi głębokie przebudzenie. Przypomnij sobie, co najbardziej kochasz i daj się pochłonąć swoim pasjom. 

Dyscyplina Saturna

Saturn da ci lekcję dotyczącą potrzeb ludzi z twojego otoczenia, o których możesz zapomnieć w pędzie po własne cele. Wiosną zostaniesz sprowadzona na ziemię. Czas abyś zamiast kierować się własnym ego, była przy swoich bliskich, gdy tego wymagają. Sytuacja zmusi cię do poświęcenia swojej energii innym, czy tego chcesz, czy nie.

Transformacja Plutona

Znaki ognia są przyzwyczajone do mówienia na głos tego, co myślą. Niestety, Pluton w Wodniku wprowadzi zmiany do twojego stylu komunikacji. Masz nauczyć się wyrażać siebie bez rozpoczynania wojny na słowa. Tej wiosny osiągniesz świetne wyniki, jeśli będziesz mniej mówić, a więcej słuchać.

Równonoc wiosenna: Byk, Panna, Koziorożec

Jesteś najbardziej pracowitą pszczołą w ulu. Mogłaś zapomnieć o tym, by odpocząć i zastanowić się nad tym, co czujesz. Równonoc wiosenna obudzi twe głęboko zakorzenione emocje. Pozbądź się stresu dzięki kojącym zabiegom dla ciała i umysłu. Zasłużony relaks sprawi, że od razu poczujesz się lepiej. 

Dyscyplina Saturna

Czy twój przyjaciel cię wykorzystuje? A może zbyt często zdarza ci się oceniać książkę po okładce i zamykasz się na wartościowych ludzi? Saturn poprosi cię o wprowadzenie zmian w twoim kręgu przyjaciół. Zrób porządki w relacjach i otwórz swoje serce na nowe znajomości.

Transformacja Plutona

Pluton przyniesie ważne zmiany w karierze i finansach. Jeśli jesteś pochłonięta przez sprawy materialne, możesz stracić coś dla siebie ważnego. Wszystko po to, abyś odkryła bogactwo w innych sferach swojego życia. Pamiętaj, że prawdziwa wartość leży w twoim charakterze, a nie w tym, ile na siebie zarabiasz. 

Równonoc wiosenna: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Wyjdź z kokonu i rozwiń skrzydła jak motyl. Równonoc wiosenna tchnie życie w twoją sferę towarzyską. Podejmij inicjatywę, aby umówić się na spotkanie z ludźmi, którzy cię intrygują. Nowe znajomości dobrze ci zrobią. 

Dyscyplina Saturna

Saturn zajrzy do twojej sfery finansów. Jeśli jesteś rozrzutna, zaraz tego pożałujesz. Otrzymasz lekcje, dzięki którym zyskasz więcej szacunku do tego, co zarobisz. Pora zaoszczędzić lub zwiększyć swoje dochody.

Transformacja Plutona

Nie daj się pochłonąć grupowemu myśleniu, przez które zatracasz własną osobowość. Pluton w Wodniku da ci ostrzeżenie: przestań zaspokajać potrzeby innych kosztem własnego dobra. Tej wiosny postaw na autentyczne wyrażanie siebie.

Równonoc wiosenna: Rak, Skorpion, Ryby

Zima mogła osłabić twoją motywację i produktywność. Na szczęście równonoc wiosenna obdarzy cię zwiększoną ambicją. Zacznij od małych kroków. Posprzątaj mieszkanie, zapisz się na jogę lub umów się na spotkanie w celu omówienia projektu, który chodzi ci po głowie.

Dyscyplina Saturna

Bezpieczeństwo jest ważne, ale czy nie tracisz wspaniałych szans, odmawiając sobie podjęcia ryzyka? Odważ się zrobić coś, co skieruje twoje życie w ekscytującym kierunku. Podróż za granicę lub podjęcie nowej pracy jako freelancer otworzą przed tobą nowy rozdział. Pozostań otwarta na oferty Wszechświata. 

Transformacja Plutona

Wrażliwe znaki wodne wiosną otrzymają mistrzowską lekcję na poziomie inteligencji emocjonalnej. Kiedy Pluton zanurzy się w Wodniku, zanurz się w swoje myśli i uczucia. Czas się uzdrowić, wzmocnić oraz przekształcić swoje lęki w ciekawość.