Od jakiegoś czasu sporym powodzeniem cieszą się seriale, które można określić mianem dramatów korporacyjnych. Świadczą o tym oceny między innymi „Sukcesji”, którą można obejrzeć na HBO GO, a także stworzonego przez Apple „WeWork”. Netflix najwidoczniej zapragnął własnego oryginalnego serialu w tym klimacie, stąd pomysł na stworzenie fabularyzowanej historii Spotify w formie serialu.

Serial Netfliksa o Spotify – na czym się skupi?

Serial opowie historię Spotify od początków serwisu aż do czasów obecnych. Ma się składać z sześciu odcinków, a główną inspiracją dla scenarzystów jest książka „Spotify Untold” autorstwa Svena Carlssona Jony Leijonhufvud. W książce znalazły się między innymi wątki rywalizacji Spotify z Apple Music oraz znajomości założyciela szwedzkiej firmy, czyli Daniela Eka, ze Steve’m Jobsem. Raczej wątpliwe jest, aby tak ciekawe historie nie zostały przełożone na mały ekran. Oprócz tego widzowie dowiedzą się, w jaki sposób Spotify z niewielkiego startupu stał się jednym z największych graczy w branży muzycznej.

Serial o Spotify – kto zagra?

Wraz z informacją o planach stworzenia serialu o Spotify Netflix podzielił się także listą nazwisk, które znajdą się w jego obsadzie. I tak rola Daniela Eka przypadnie młodemu Szwedowi Edvinowi Endre (pojawił się między innymi w serialu „Wikingowie”).

Oprócz niego na ekranie pojawią się również Ulf Stenberg (jako były dyrektor Universal Music Sweden Per Sundin), Gizem Erdogan jako Petra Hansson, Joel Lützow jako Spotify CTO Andreas Ehn i Christian Hillborg jako Martin Lorentzon.

Serial o Spotify – kiedy premiera?

Premiera serialu o Spotify ma nastąpić w 2022 roku – dokładna data nie została jeszcze podana.