Coraz częściej bywa, że rezygnujemy z hucznego wesela na rzecz intymnej ceremonii na plaży. A zamiast w lakierowanych szpilkach tańczymy w wygodnych tenisówkach. Jest jednak jedna tradycja, z którą zrywać nie chcemy. Nic w tym dziwnego, bo pierścionki zaręczynowe od pokoleń symbolizują deklarację najpiękniejszych uczuć. Specjalnie z okazji walentynek, które rok rocznie nabierają jeszcze większego znaczenia dla wielu par, zrobiłyśmy przegląd zaręczynowych propozycji W.KRUK. Co jedna z najchętniej wybieranych marek jubilerskich ma do zaoferowania zakochanym? 

Pierścionek zaręczynowy Jedyny® – ikona kolekcji W.KRUK

Nie możemy zacząć naszego zestawienia inaczej niż od ikony kolekcji zaręczynowej W.KRUK. Pierścionek Jedyny® to propozycja dla wielbicielek ponadczasowej klasyki. Jego oprawa jest równie charakterystyczna, co elegancka. Kunsztowne ramiona sześcioramiennej korony otulają ręcznie osadzony brylant. Specjaliści z Manufaktury W.KRUK wyselekcjonowali szlachetne złoto i nadali mu niezwykle smukłą, a jednocześnie zjawiskową formę. Pierścionek zaręczynowy dostępny jest w wersji żółtej, różowej, białej i bicolor. Duży wybór sprawia, że z łatwością dopasujesz go do kompletu biżuterii, z jakim nie roztajesz się na co dzień. Chociaż musimy przyznać, że wbrew maksymalistycznej modzie, równie pięknie będzie prezentował się w pojedynkę.

Pierścionek zaręczynowy Szczęśliwy – amulet szczęścia

Czy zgadniecie, czym inspirowana jest korona pierścionka Szczęśliwy? Przyjrzyjcie się uważnie. Przejrzysty brylant podtrzymywany jest przez cztery delikatne ramiona. Projektanci W.KRUK nawiązali w ten sposób do motywu czterolistnej koniczynki – jednego z najlepiej rozpoznawalnych symboli szczęścia. W tej zniewalającej kolekcji znajdziesz zarówno pierścionki z szyną wysadzaną brylantami, jak i bardziej minimalistyczne modele. Co ważne, każdy pierścionek zaręczynowy wykonywany jest na zamówienie, dzięki czemu z pewnością będzie dobrze dopasowany do Twojej dłoni.

Pierścionek zaręczynowy Romantyczny - florystyczne akcenty

Pierścionek Romantyczny to kolejne florystyczne nawiązanie. Jednak tym razem zamiast zielonej koniczyny mamy do czynienia z dostojną i oszałamiającą lilią. Korona podtrzymująca diament układa się w kształt eterycznych płatków. Sam kamień wyróżnia się misternym szlifem o delikatnych zaokrąglonych krawędziach. To niezwykle subtelna propozycja dla osób ceniących sobie klasyczny styl. Podobnie jak w przypadku pozostałych pierścionków zaręczynowych W.KRUK możesz zdecydować się na złoto w żółtym, białym lub różowym odcieniu.

Pierścionek zaręczynowy Królewski - art déco i szlif stworzony dla rodziny królewskiej

Pierścionek Królewski został stworzony z myślą o indywidualistkach, które chętniej czerpią inspiracje z minionych dekad niż aktualnych trendów. Jego unikalny charakter to zasługa kwadratowego szlifu Asscher – opracowanego na zlecenie angielskiej rodziny królewskiej. Legendarny szlif autorstwa Josepha Asschera powstał w 1902 roku i szybko zdobył rozgłos. Wcale nas to nie dziwi, bo już na pierwszy rzut oka widać, jak pięknie odbija on światło i wydobywa blask szlachetnych kamieni. Korona pierścionka nawiązuje do stylu art déco, również świecącego triumfy w pierwszych dekadach ubiegłego wieku. Razem tworzą spójną i sentymentalną całość.

Pierścionek zaręczynowy Doskonały® - nowoczesne spojrzenie na piękno 

Kto powiedział, że pierścionek zaręczynowy musi być zwieńczony klasycznym diamentem o jasnej barwie? Barwne osobowości docenią oryginalny wygląd kamieni jubilerskich New Diamond by W.KRUK. To niesamowicie czyste diamenty… stworzone w laboratorium.

Innowacyjne podejście pozwoliło zachować wszystkie cechy tradycyjnych kamieni, a jednocześnie uzyskać pożądane kolory – niebieski i różowy (choć dla tradycjonalistek przygotowano również wariant klasyczny). Pierścionek zaręczynowy Doskonały® urzeka czteroramienną koroną, nowoczesną formą i kolorystycznym detalem. Kolekcję uzupełniają pasujące kolczyki i zawieszki.

Pierścionek zaręczynowy Wieczny - symboliczna kompozycja

Kolejny pierścionek zaręczynowy to doskonały przykład zabawy formą i ukrytej symboliki. Pierścionek Wieczny wyróżnia się kompozycją trzech stykających się ze sobą brylantów. Lśniące kamienie przenikają się podobnie jak przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Razem stanowią kwintesencję najpiękniejszych uczuć, które trwają w przemijającym czasie.

Pierścionek zaręczynowy Tajemniczy - unikatowy czarny diament

Na koniec zostawiłyśmy prawdziwy hit. Szczególnie dla fanek czarnych total looków i minimalizmu. Najważniejszym elementem pierścionka Tajemniczego jest naturalny diament o głębokiej czarnej barwie. Magia czarnych kamieni kryje się w ich unikatowym charakterze. Każdy z nich ma swoje inkluzje i nierówności, co wynika z niezwykle skomplikowanego procesu szlifowania. Naszym zdaniem to właśnie wizualne niuanse czynią je prawdziwie niepowtarzalnymi. W roli oprawy niespotykanych diamentów występuje żółte złoto.

Walentynki tuż-tuż, ale jeszcze zdążysz wybrać swój wymarzony pierścionek zaręczynowy w salonach W.KRUK lub na w.kruk.pl (KLIK).