Przedstawiamy Wam kilka książkowych propozycji od wydawnictwa Świetlik. Dzieci mogą wybierać z przeróżnych gatunków: od książek przygodowych, detektywistycznych, przez powieści grozy, aż po imponujące, pięknie zilustrowane książki popularnonaukowe. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego!

Dla miłośników dzikiej natury, leśnych przygód i… edukacji domowej!

Gaja to siedmiolatka, która wraz z rodzicami mieszka w leśniczówce w samym sercu lasu, wśród drzew i dzikich zwierząt! Życie w takim miejscu na pierwszy rzut oka może się wydawać zupełnie nieciekawe, ale Gaja odkryje przed Wami uroki tego zielonego zakątka! Okaże się bowiem, że nawet w spokojnym lesie niespodziewanie mogą zjawić się złodzieje drzew, leśniczówką może wstrząsnąć potężny orkan, a opuszczony wiejski cmentarzyk może stać się scenerią strasznych historii o duchach!

Co ciekawe, Gaja uczy się w trybie edukacji domowej, a lekcje wymyślane przez mamę są najlepsze na świecie! Dziewczynka dowie się, kim była Astrid Lindgren, gdzie leży Sztokholm i który włoski artysta zamiast nosów malował ziemniaki na swoich portretach.

Wiek czytelnika: 6-8 lat

Dla wielbicieli zagadek, tajemnic i przenikliwych śledztw!

Róża na tropie to fantastyczna seria detektywistyczna dla wszystkich dzieci, które uwielbiają tajemnice, zagadki, dziwne zbiegi okoliczności i podejrzanych bohaterów. W każdej części czytelnicy wraz z młodą korespondentką specjalną Różą odkryją, kto stoi za tajemniczymi wydarzeniami. W trzecim tomie Róża rozpoczyna śledztwo niczym z pierwszych stron gazet! Jak się okazuje, to może być przełomowa sprawa w jej reporterskiej karierze. Czy dziewczynce uda się rozwiązać zagadkę gazetowego sabotażu?

Wiek czytelnika: 6-8 lat

Dla łobuzów i nie tylko… Poznajcie historie świętych z zupełnie innej strony!

Czy ich wybory zawsze były słuszne? Czy nigdy nie popełnili żadnego błędu? I co to w ogóle znaczy być świętym? Tego dowiecie się z opowiadań, które przedstawiają mniej i bardziej znanych świętych pochodzących z różnych zakątków świata: od starotestamentalnych proroków, poprzez postaci z początków chrześcijaństwa, aż do najbardziej współczesnych świętych. Poznacie historie św. Anny, św. Klary, św. Patryka, św. Joanny d’Arc czy św. Mikołaja. Ich życiorysy mogą was naprawdę zaskoczyć i przekonać do tego, że naprawdę każdy może zostać świętym i NAWET ŁOBUZY IDĄ DO NIEBA!

Piękne wydanie książki „Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba” sprawia, że jest to książka idealna na prezent, np. z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Wiek czytelnika: 6-8 lat

Dla dzieci, które chcą dużo wiedzieć! Obowiązkowa pozycja dla każdego fana dinozaurów.

Jak wyglądał świat w epoce dinozaurów? Czym są skamieliny i czego możemy się z nich dowiedzieć? Kto był największym i najgroźniejszym dinozaurem ze wszystkich prehistorycznych gadów?

Otwórz to pięknie zilustrowane kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników dinozaurów i przenieś się w czasie, aby poznać te fascynujące stworzenia. Przeżyj niezwykłą przygodę, podczas której odkryjesz tajemnice pochodzenia tych prehistorycznych gadów oraz dowiesz się, jak wyglądały, gdzie żyły i dlaczego wyginęły. Ten obszerny przewodnik, pełen ciekawostek, infografik i ilustracji, odpowie na wszystkie te pytania i wiele więcej, podczas gdy czytelnicy będą podróżować po zaginionym świecie i staną twarzą w twarz z prehistorycznymi stworzeniami!

Wiek czytelnika: 6-8 lat

Dla tych, którzy lubią czuć dreszczyk emocji!

Aveline Jones to prawdziwa łowczyni przygód! Żadna opowieść o duchach, upiorne miejsce oraz podejrzani mieszkańcy nie umkną jej uwadze. Dlatego gdy mama dziewczyny wynajmuje domek letni w Norton Wick – wiosce, która słynie z tajemniczej kamiennej konstrukcji, nazywanej Wiedźmim Kręgiem, musi się o niej koniecznie dowiedzieć czegoś więcej! Daj się wciągnąć w niezwykłą przygodę i odkryj tajemnice skrywane od tysięcy lat. Sprawdź, co się wydarzy, gdy nieoczekiwanie prawda zacznie wychodzić na jaw!

Seria o Aveline Jones to przepełnione upiornym klimatem opowieści dla wszystkich młodych czytelników, którzy podczas lektury uwielbiają czuć dreszczyk emocji! Poznaj również pierwszy tom: Aveline Jones i duch z Malmouth.

Wiek czytelnika: 9-12 lat

Dla wszystkich, którzy uwielbiają się śmiać!

Dziwnobór to arcyzabawna historia dla całej rodziny! Uśmiejcie się do łez dzięki tej pełnej absurdów i czarnego humoru opowieści, która zaskoczy Was szalonymi bohaterami i ich przygodami!

Poznajcie rodzeństwo lisów Nancy i Teda, którzy mieszkają w Wielkim Mieście, a ich głównym zmartwieniem jest zdobycie jedzenia z kubłów na odpady na tyłach baru Szybki Kurczak. Jednak co się wydarzy, gdy Ted odgryzie ogon pewnej wrednej kocicy i przez to narazi się jej gangowi? Wtedy czas brać nogi za pas i uciekać z Wielkiego Miasta prosto do… Dziwnoboru! Tylko czy ten las okaże się upragnioną, spokojną przystanią dla rodzeństwa lisów? Oczywiście, że nie! Długo i szczęśliwie żyje się tylko w bajkach!