Film to osadzona w powojennej Ameryce epicka saga o przestępczości zorganizowanej, opowiedziana z perspektywy weterana II wojny światowej, Franka Sheerana, który przez lata zajmował się wymuszeniami i zabójstwami na zlecenie najgroźniejszych przestępców XX wieku. Przedstawione w filmie wydarzenia obejmują okres kilku dekad, a wątek główny skupia się na jednej z największych, nierozwiązanych jak dotąd zagadek w historii USA — tajemniczego zaginięcia słynnego działacza związkowego, Jimmy’ego Hoffy. Film wprowadza widza za kulisy przestępczości zorganizowanej i ukazuje jej mechanizmy działania, osobiste porachunki oraz powiązania z polityką.

W obsadzie filmu są Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel, Bobby Cannavale oraz Jack Huston. O ile De Niro, Pesci i Keitel wielokrotnie występowali w filmach Scorsesego, to dla Pacino jest to pierwszy raz. Patrząc na zwiastun, jedno jest pewne – czeka nas wielkie kino.

CZYTAJ TEŻ: Robert De Niro otwiera swój hotel w Warszawie. Gdzie i kiedy?

Premiera „Irlandczyka” odbędzie się jeszcze w 2019 roku. Film trafi zarówno do kin, jak i na platformę Netflixa. Poniżej zwiastun: