Horoskop tygodniowy 2021 na sezon Byka

Pory roku się zmieniają, a wraz z ich przemijaniem pojawiają się przed nami nowe możliwości. Gdy słońce przechodzi przez zodiak, aktywuje kolejno każdy z 12 znaków w horoskopie, ożywiając ich właściwości i energię. Sezon energicznego Barana był jak wybudzenie z zimowego snu. Jako pierwsza istota na kole zodiaku, Rogacz napędzał nasz entuzjazm, szybkość oraz chęć próbowania zupełnie nowych rzeczy. Jednak 20 kwietnia zwolnimy tempo, wchodząc w wibrację uziemionego Byka. Zatrzymamy się, aby uważnie przemyśleć kierunek naszej dalszej wędrówki. 

Sezon Byka potrwa od 20 kwietnia do 20 maja, czyniąc nasze życie bardziej ugruntowanym. 

W przeciwieństwie do prędkości turbo sezonu Barana, pora Byka skupia się na uziemieniu. Byk nie spieszy się, zanim dojdzie do konkluzji. Przygląda się każdemu szczegółowi sytuacji. Symbolizuje niezawodność i lojalność. Może też być uparty, zawzięty lub nieufny wobec swoich przyjaciół. Za chwilę na własnej skórze poczujemy każdą z jego cech.

Sezon Byka i jego znaczenie w astrologii 

W astrologii Bykiem rządzi Wenus - władczyni miłości, przyjaźni, luksusu i pieniędzy. Byk emanuje mocą tej planety. Chociaż w miłości bywa nieśmiały, jego uczuciu nie można zaprzeczyć. Ten znak włada zmysłem dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku. Czuje się "jak w domu" dopiero wtedy, gdy otrzymuje wszystkie porządane bodźce. Często zarzuca mu się materializm, ponieważ ma wyraźną słabość do pięknych rzeczy. Moda, biżuteria, sztuka czy design to dziedziny, którymi się pasjonuje. 

Z Bykiem można łatwo zatracić się w lenistwie lub nadmiernym spędzaniu pieniędzy. 

Jest wiele różnych sposobów na świętowanie sezonu Byka. Można odważyć się na drogi zakup, który odmieni nasze wnętrza lub zrewolucjonizuje garderobę. Na pewno warto spędzać więcej czasu w przyrodzie, ucząc się ziół, planując swój ogród lub chodząc na spacery i zatrzymując się przy każdym napotkanym cudzie natury. Byk służy wszelkim ziemskim przyjemnościom - uważajmy tylko, żeby nas nie rozleniwił.