Horoskop tygodniowy 2020 na retrogradację Merkurego

Baran

Zbliżasz się do momentu w swoim życiu, w którym nie możesz zadowolić się stagnacją i mało inspirującymi związkami. Powinnaś poważnie się zastanowić, co według ciebie jest najważniejsze, by stworzyć długotrwałe, udane połączenie. Przecież nie masz ochoty brnąć w przyszłość z kimś, kogo nie jesteś w 100% pewna. Czy potrafisz ufać tej osobie całym sercem i zwierzać się jej z każdej swojej słabości? Nadszedł najbardziej odpowiedni moment, by podjąć tę poważną decyzję. 

Byk

W tym tygodniu przemyśl swoje priorytety i przeznacz energię na to, co ważne. Niech twój czas wolny krąży wokół czynności wspierających twoje zdrowie oraz samopoczucie. Nie skupiaj się na stresujących obowiązkach, które na dłuższą metę nic nie znaczą. Dawne obawy powinny teraz ustąpić miejsca samoopiece. Bądź czujna - stary dylemat związany z twoim eks może powrócić na pierwszy plan. Wykorzystaj ten moment na ostatecznego rozstrzygnięcie tego, co jest między wami. 

Bliźnięta

Wschodząca retrogradacja Merkurego znacząco odbije się na twoim nastroju. Poczujesz się zdezorganizowana i przytłoczona codziennością. Cóż, przynajmniej już znasz powód swoich rozterek emocjonalnych. Na dniach zapragniesz wyrażać siebie w szczery oraz bardzo dobitny sposób. Nie powstrzymuj się, jeśli robisz to osobiście, ale uważaj w wiadomościach tekstowych. Cofający się Merkury może sprawić, że druga strona źle odbierze twoją wiadomość.

Rak

Na dniach możesz poczuć się przytłoczona rzeczywistością, która cię otacza. Tak, jakby ten świat nie był dla ciebie. W takich momentach wybierz się do miejsca, w którym czujesz się najbardziej bezpiecznie. Chroń swoje emocje i pielęgnuj świętą przestrzeń. Znajdź komfort w prostych, codziennych czynnościach, żeby łagodnie przejść przez trudne chwile. Możesz narzekać na osłabienie oraz chwilowy brak inspiracji. Pamiętaj, że to tylko przejściowe.

Retrogradacja Merkurego w Skorpionie 2020 - co oznacza? >>