Zbliża się retrogradacja Merkurego w Skorpionie, co niektórych już przyprawia o mdłości. Niestety, kiedy cofa się planeta komunikacji, w naszym życiu dochodzi do wielkich zawirowań. Jednak to krótkotrwałe zjawisko zachodzi aż kilka razy do roku. Wiemy, czego można się po nim spodziewać. Astrologia wyróżnia retrogradacje także u pozostałych ciał niebieskich. Wpływ niektórych z nich odczuwamy miesiącami. W październiku 2020 spadnie na nas prawdziwy retro-grad, ponieważ cofną się aż cztery planety. Zamiast oczekiwać apokalipsy, potraktuj te aspekty w pozytywny sposób. Planety w retrogradacji powodują, że nasza energia zostaje skierowana do wewnątrz. Tym samym skłaniają do głębokiej refleksji lub powtórzenia sytuacji, które niosą dla nas cenną lekcję z przeszłości. Przygotuj się na ciekawe doświadczenia pogłębiające twoją duchową mądrość. 

Retrogradacja Merkurego 

Czas trwania: 13.10 - 03.11

Merkury to planeta komunikacji, podróży, informacji oraz nowych doświadczeń. Jednak w tym miesiącu zaczyna stacjonować w skrytym, obsesyjnym i transformującym Skorpionie. W czasie tej retrogradacji powinnaś uważać na to, co mówisz za czyimiś plecami, ponieważ wszelkie plotki czy niepomówienia natychmiast obrócą się przeciwko tobie. Zauważysz też, że twoje emocjonalne blokady z przeszłości ponownie wypływają na pierwszy plan. Spodziewaj się powrotu nieskończonych wątków oraz wiadomości od swojego eks. Dopiero gdy Merkury cofnie się do harmonijnej i zorientowanej na partnerstwo Wagi (co nastąpi 27 października), rozpocznie się pomyślny czas na domykanie starych rozdziałów, a może nawet wskrzeszenie związku sprzed lat.

Retrogradacja Merkurego - czego nigdy nie robić w jej czasie? >>

Retrogradacja Marsa

Czas trwania: 09.09 - 13.11

Tak się składa, że ​​Mars w retrogradacji jest jednym z najrzadszych ze wszystkich aspektów. Odbywa się raz na 25 miesięcy i nie zawsze emanuje swoją siłą tak mocno, jak dzieje się to właśnie teraz. Mars rządzi pasją, ambicją, seksualnością oraz agresją. Niestety, w przypadku tej retrogradacji, wszystkie jego zalety zadziałają na odwrót. Zjawisko może sprawić, że staniesz się zmęczona i pozbawiona natchnienia. To z kolei doprowadza do frustracji, a w rezultacie wielkiej porywczości. Jednak walka o swoje pomimo słabości będzie warta świeczki, ponieważ udowodni, że naprawdę chcesz tego, na co od dawna tak ciężko pracujesz. Skup się na wykonaniu zadania, bo efekty najpewniej będą spektakularne. 

Kiedy Mars się cofa, emanuje negatywem. W tym czasie, wbrew odczuwanym pokusom, lepiej nie wyruszać na symboliczny front. 

Retrogradacja Neptuna

Czas trwania 23.06 - 28.11

O retrogradację Neptuna tak naprawdę nie musimy się martwić, ponieważ Neptun jest planetą zewnętrzną, która wpływa na nas przez długi czas, w dodatku niebezpośrednio. Oznacza to, że prawdopodobnie nie odczujesz jego ruchu wstecznego tak silnie, jak Merkurego czy Marsa. Jednak Neptun to planeta snów, iluzji, duchowości oraz zamroczenia. Kiedy zaczyna się cofać, możesz mieć wrażenie, że fantazje, w których zwykle uczestniczysz, są znacznie trudniejsze do osiągnięcia. Retrogradacja Neptuna jest jak kubeł zimnej wody, który przybliża nas do rzeczywistości.

Retrogradacja Urana

Czas trwania: 15.08.2020 - 14.06.2021

Uran symbolizuje rewolucję, dziwactwa, indywidualność i wolność. Ponieważ jest planetą zewnętrzną, która porusza się bardzo wolno, możemy nie odczuwać jej cofania się tak silnie. Retrogradacja Urana trwa aż 155 dni w roku, co oznacza, że wpływa na nas przez długi czas. W jej trakcie zostajemy zachęceni do zagłębienia się w swoje wnętrza, zbadania własnej niezależności oraz wykorzystania wrodzonych zdolności, by uczynić swoje życie wyjątkowym.

Tarot na październik 2020 - co cię czeka? >>