Filmowe i literackie postaci najczęściej noszą imiona, które świetnie oddają ich wykreowany charakter. W gąszczu pospolitych imion, łatwo można znaleźć prawdziwe perełki, tym bardziej, że obecnie nie ma żadnych przeszkód przed nazywaniem dzieci imionami obcojęzycznymi. Chcesz, żeby twój synek nosił imię filmowego bohatera? A może zawsze marzyłaś, żeby nazwać swoją pociechę na cześć postaci z ulubionej książki? Poniżej znajdziesz wiele ciekawych propozycji. 

Najładniejsze imiona dla chłopców z filmów

Męskie imiona z filmów często są dość pospolite, co jest całkowicie zrozumiałe - dzięki takiemu zabiegowi, widz łatwiej może identyfikować się z bohaterem danego tytułu. Pospolite nie oznacza jednak niewłaściwe, a jeżeli dobrze poszukamy, to w filmowych produkcjach znajdziemy też wiele nieszablonowych imion.

Bastian - postać z filmu "Niekończąca się opowieść". Bastian jest mężczyzną o wrażliwym usposobieniu. Największą wartością jest dla niego rodzina. Cechuje go szczerość.

Diego - postać z serii "Epoka lodowcowa". Diego jest mężczyzną niezależnym i silnym. Posiada wielką wiedzę, którą chętnie się dzieli. Choć może wydawać się szorstki, w głębi duszy jest wrażliwy.

Elliott - postać z filmu "E.T." Elliott jest duszą towarzystwa. Lubi żartować i potrafi rozśmieszyć wszystkich w swoim otoczeniu. Ponad zabawę przedkłada jednak wartości rodzinne - to bliscy są dla niego najważniejsi.

Liam - postać z filmu "Igrzyska śmierci". Liam jest obdarzony rozwiniętą intuicją, która nigdy nie zawodzi go w trudnej sytuacji. Ma swoje zdanie i potrafi go bronić.

Kaspian - postać z serii "Opowieści z Narnii". Kaspian jest mężczyzną eleganckim i wytwornym. To oaza spokoju - Kaspiana trudno jest wyprowadzić z równowagi.

Noah - postać z filmu "Pamiętnik". Noah ponad wszystko pragnie sukcesu. W dążeniu do celu nie przebiera w środkach. Jest towarzyski i lubiany w swoim otoczeniu.

Randall - postać z filmu "60 sekund". Randall pozornie wydaje się być twardy i nieczuły, jednak pod tą otoczką kryje się mężczyzna wrażliwy na piękno. Nie poddaje się presji, sam najlepiej wie, co jest dla niego dobre.

Najładniejsze imiona dla chłopców z książek

Literatura to prawdziwa kopalnia inspiracji. Imiona z książek z książek zaliczają się do najpiękniejszych. Wśród naszych propozycji na pewno znajdziesz to najodpowiedniejsze, które idealnie będzie pasować do twojej pociechy.

Angelo - postać z książki "Komedia omyłek". Angelo jest obdarzony analitycznym umysłem. Przed podjęciem decyzji, rozważy wszystkie "za" i "przeciw". Nie lubi gwaru, lepiej czuje się w miejscach cichych i odosobnionych.

Ben - postać z książki "Miasteczko Salem". Ben lubi być w centrum uwagi. To mężczyzna stworzony do rywalizacji. Lubi wystawne życie i często miewa kosztowne zachcianki.

Dorian - postać z książki "Portret Doriana Graya". Dorian jest wymagający, a gdy ktoś nie spełnia jego oczekiwań, nie szczędzi mu krytyki. Nie przysparza mu to popularności.

Jake - postać z książki "Dallas '63". Jake jest niezwykle energiczny, wszędzie go pełno. Lubi czuć się przydatny, jednak swoje zaangażowanie okazuje w niewłaściwy sposób - zwykle stara się podejmować decyzje za wszystkich dookoła. 

Mitchell - postać z książki "Firma". Mitchell jest mężczyzną zabawnym, towarzyskim i bardzo ugodowym. Nie ma natury dominatora, zamiast narzucać swoje zdanie, woli poszukać kompromisu.

Nikodem - postać z książki "Kariera Nikodema Dyzmy". Nikodem jest uparty i zawsze staje za swoim zdaniem, nawet gdy wie, że nie ma racji. Wysoki iloraz inteligencji stawia go na uprzywilejowanej pozycji, ale Nikodema nie interesuje rozwój i doskonalenia swojej osoby.

Santiago - postać z książki "Stary człowiek i morze". Santiago chciałby podbić cały świat. Nie brakuje mu energii, ambicji i samozaparcia. W kontaktach z innymi bywa natarczywy i wykazuje tendencję do nadmiernego wtrącania się w cudze sprawy.