Trzeci sezon „Domu z papieru” będzie można oglądać na platformie Netflix od 19 lipca 2019 roku. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów historii złodziei, którzy postanowili zrobić skok na hiszpańską mennicę narodową. „Ich wakacje się kończą” – zapowiada krótki filmik, wyraźnie zaznaczając, że bohaterów serialu czekają nowe przygody. 

Przypomnijmy, że w dwóch pierwszych sezonach oglądaliśmy historię ośmiu postaci, którymi przewodził tajemniczy Profesor. Mieli oni zrabować niemal dwa i pół miliarda euro. Uczestnicy „skoku stulecia” ze względów bezpieczeństwa nie znali swoich imion – w zamian używali pseudonimów zaczerpniętych od nazw światowych miast. Choć plan Profesora był genialny i z założenia nie posiadał żadnych mankamentów, to jednak szybko okazało się, że nie wszystko przebiegło według jego oczekiwań. Ostatecznie protagoniści uciekli z mennicy z pieniędzmi i udali się na rajskie wakacje. Te najwidoczniej nie potrwają zbyt długo.

W zajawce możemy zobaczyć dobrze znane postacie. W obsadzie są  Úrsula Corberó (Tokio), Álvaro Morte(Profesor), Jaime Lorente (Denver), Miguel Herrán (Rio), Darko Peric (Helsinki), Alba Flores (Nairobi), Esther Acebo (Sztokholm), Itziar Ituño (Raquel Murillo), Enrique Arce (Arturo) Kiti Mánver (Mariví), Juan Fernández (koroner Prieto) i Mario de la Rosa (Suarez).

Póki co nie znamy szczegółów związanych z nadchodzącym sezonem. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez zagraniczne portale, Profesor ponownie zostanie przywódcą gangu. W serialu pojawią się też nowe postaci.

„Dom z papieru” – duży hit Netflixa

Przypomnijmy, że „Dom z papieru” zadebiutował dwa lata temu na hiszpańskim kanale Antena 3. Jego twórcą jest Alex Pina, a reżyserem Jesus Colmenar. Później został wykupiony przez Neflixa. Pierwotnie powstało 15 odcinków, każdy z nich trwał po 70-min. Jednak Netflix przemontował je w taki sposób, by miały po 45 min. To dało sumę 22 odcinków, które rozbito na dwa sezony. Ten ruch się opłacił – rok temu platforma ogłosiła, że „La casa de papel” jest ich najczęściej oglądanym nieanglojęzycznym serialem. Ten stan rzeczy raczej nie ulegnie zmianie po ostatnim odcinku 3. sezonu.

Zobaczcie zapowiedź poniżej: