Rozpoczęte właśnie tygodnie mody odbywają się połowicznie - część marek zrezygnowała z udziału w fashion weekach, inne zdecydowały się jedynie na prezentacje digitalowe, a na wybiegowe widownie tych, którzy odważyli się zorganizować pokazy fizyczne, zaprasza się jedynie ściśle określoną garstkę gości (których usadza się oczywiście w wyznaczonych odstępach). Tymczasem okazuje, że Virginie Viard chce zorganizować pokaz Chanel Métiers D’Art 2020 nie tylko w starym stylu, ale z prawdziwym rozmachem.

Według planów show odbędzie się na zamku Château des Dames w Dolinie Loary, a Viard podkreśla nieustannie znaczenie tradycyjnej formy pokazu w opowiadaniu historii o kolekcji. Czy możemy się zatem spodziewać tłumu gości i prawdziwej publiczności? Ta informacji póki co zostaje tajemnicą, ale jesteśmy pewni, że poznamy ją na przestrzeni najbliższych tygodni. Najbliższy pokaz Métiers D’Art Chanel będzie efektem współpracy francuskiego domu mody z jedenastoma pracowniami, które należą do marki, a w tym - jak można się domyślić - z najlepszymi hafciarzami, szewcami, producentami rękawiczek czy innymi rzemieślnikami. 

Córka Kate Moss odtworzyła słynną stylizację supermodelki! Chodzi o kultową transparentną sukienkę z lat 90.>>

Pokaz Chanel Métiers D’Art zaplanowany jest na 1 grudnia 2020. Będzie to druga tego typu kolekcja pod rządami następczyni Karla Lagerfelda.

Street fashion po nowojorsku. Najlepsze stylizacje z New York Fashion Week wiosna-lato 2021>>