Jaka matka, taka córka? W przypadku tej stylizacji to powiedzenie nabiera szczególnego znaczenia. Lila Grace, córka Kate Moss wybrała się ze swoją sławną matką na przejęcie Kima Jonesa. Projektant Dior Men nie tylko świętował swoje 47. urodziny, ale również celebrował zostanie dyrektorem kreatywnym kolekcji haute couture i ready to wear (dla kobiet) w Fendi. Jednak to strój 17-latki przyciągnął uwagę mediów. Co miała na sobie Brytyjka, że teraz wszyscy o niej mówią?

Córka Kate Moss odtworzyła słynną stylizację supermodelki! Chodzi o kultową transparentną sukienkę z lat 90.

To nie była "zwykła" mała czarna. Lila Grace Moss Hack tą kreacją złożyła hołd swojej matce, Kate Moss. Wychodząc z imprezy nastolatka miała na sobie czarną, prawie przezroczystą sukienkę. Skądś to znacie? Tak! Jedna z największych gwiazd modelingu wybrała podobny look w 1993 roku, gdy wybrała się na bankiet Elite Model Agency w londyńskim hotelu Hilton. Metaliczna suknia Kate to dzieło Lizy Bruce, a zdjęcia z tego wydarzenia do dziś pojawiają się na łamach magazynów czy serwisów internetowych o modzie. "Nie wiem co tam robiłam, bo to nie była moja agencja. To był pierwszy raz, kiedy została sfotografowana przez paparazzi. Nie miałam wtedy pojęcia czym wszyscy tak się ekscytują - w ciemności sukienka nie była aż tak prześwitująca!" - przyznała Kate w 2018 roku w rozmowie z brytyjskim Vogue.

Lila zdecydowała się na podobną stylizację, ale sukienkę zestawiła z czarną ramoneską, torebką Chanel (model Boy Bag) i klasycznymi martensami, co nadało bardziej grunge'owy look.

Kate Moss i Lila Grace Moss Hack, 2020 rok.

Kate Moss i Naomi Campbell, 1993 rok.