Reklama

Spis treści:

Reklama
  1. Cudowne właściwości liści laurowych
  2. Zalety moczenia nóg w liściach laurowych
  3. Moczenie nóg w liściach laurowych: krok po kroku

Cudowne właściwości liści laurowych

Liść laurowy, potocznie zwany liściem bobkowym, to suszony liść wawrzynu szlachetnego (Laurus nobilis). Naturalnie występuje w rejonie śródziemnomorskim, ale może być z powodzeniem uprawiany również w Polsce, jako roślina pokojowa. Znany jest głównie jako popularna przyprawa do tradycyjnego rosołu, mięs i sosów. Okazuje się jednak, że jest to również niedoceniony specyfik na szereg dolegliwości. Warto, żeby zagościł na stałe w naszej kuchni, apteczce i łazience.

Nasze babcie korzystały z właściwości prozdrowotnych liści laurowych. Te niepozorne listki zawierają olejki eteryczne, witaminy i minerały. Dzięki temu są skuteczne w pielęgnacji twarzy. Mają działanie antybakteryjne i delikatnie wysuszające, dlatego sprawdzą się w leczeniu trądziku. Spłycają drobne zmarszczki, rozjaśniają przebarwienia, uelastyczniają i napinają skórę, nawilżają ją. Mają zbawienny wpływ na skórę głowy, pomagają zlikwidować łupież, ograniczają potliwość, hamują siwienie. Płukanka z liści pomoże uporać się z matowymi i szorstkimi włosami. Napar z liści laurowych doceni każdy, kto ma problem ze stopami. Regularne moczenie nóg w liściach laurowych to tani sposób na przywrócenie im zdrowego wyglądu. Takie domowe spa spowoduje, że szybko i skutecznie pozbędziemy się uciążliwych dolegliwości. Także warto wyjść poza ich kulinarne przeznaczenie i docenić liście laurowe w codziennej pielęgnacji.

Zalety moczenia nóg w liściach laurowych

Liście laurowe zawierają olejki eteryczne, witaminy A, B1, B2 i C, a także geraniol, niacynę, flawonoidy, garbniki, cyneol. Są bogate w żelazo, miedź, cynk, selen, magnez i kwas foliowy. Moczenie nóg w liściach laurowych, wspaniale wpłynie na nasze stopy. Jeżeli masz problem z popękaną skórą na piętach, borykasz się z problemem brzydkiego zapachu stóp, czujesz, że twoje stopy są ociężałe, to taka kąpiel jest idealna dla ciebie. Napar z liści laurowych, zmiękczy zrogowaciały naskórek, przyspieszy regenerację, zmniejszy obrzęki i poprawi ogólną kondycję skóry. Regularne moczenie nóg w liściach laurowych pomoże pozbyć się przykrego zapachu stóp, ponieważ liście laurowe mają działanie antyseptyczne. Zawierają związek zwany eugenolem, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Moczenie nóg w naparze z liści laurowych pomaga w zwalczaniu grzybów i bakterii, które również powodują nieprzyjemny zapach stóp.

Nasze stopy po takiej kąpieli staną się odprężone, skóra na nich będzie elastyczna i nawilżona, a my poczujemy efekt lekkości nóg i pozbędziemy się obrzęków.

Kąpiel stóp w liściach laurowych:

  • jest relaksem dla zmęczonych stóp,
  • nawilży skórę,
  • zmiękczy popękane pięty,
  • zmniejszy obrzęki,
  • ograniczy potliwość stóp,
  • pomoże pozbyć się brzydkiego zapachu,
  • wspomoże w walce z grzybicą.

Moczenie nóg w liściach laurowych: krok po kroku

Moczenie nóg w liściach laurowych to tani, przyjemny i skuteczny zabieg na stopy. Odżywczą kąpiel warto zrobić wieczorem i powtarzać przynajmniej raz w tygodniu. Jak krok po kroku przygotować takie domowe spa dla stóp?

  1. Przygotuj duży garnek, zagotuj wodę i zalej nią suszone liście laurowe. Na litr wody wystarczy wrzucić około 15 sztuk liści.
  2. Odstaw napar pod przykryciem na kilka minut, liście uwolnią cenne olejki eteryczne.
  3. Przelej miksturę do miski. Poczekaj, aż delikatnie ostygnie, nie wkładaj stóp do bardzo gorącej wody.
  4. Mocz stopy przez 15 - 20 minut, możesz wykonać delikatny masaż.
  5. Dokładnie osusz skórę stóp i wetrzyj w nią krem nawilżający.
Reklama

Pamiętaj, żeby zobaczyć efekty, każdy zabieg należy regularnie powtarzać. Jeżeli jesteś alergikiem, warto przed pierwszą kąpielą w liściach laurowych, sprawdzić, czy nie masz na nie uczulenia. Jeżeli nie, zafunduj swoim stopom domowe spa i korzystaj z dobrodziejstw tego naturalnego kosmetyku.

Reklama
Reklama
Reklama