Najnowsza kolekcja Bridal Macieja Zienia sprawia, że chcemy wziąć ślub natychmiastowo (albo spontanicznie uciec w tych pięknych sukniach sprzed ołtarza). Mamy tu wszystko, czego współczesna panna młoda oczekuje: różnorodność bieli, delikatność jedwabiu, plastyczność organzy, majestatyczna lekkość, które zestawione są z ze zjawiskowymi projektami nakreślonymi przez oryginalność, niepowtarzalność stylu, nutę ekstrawagancji. "Suknia ślubna to coś więcej niż tylko kreacja - to odzwierciedlenie marzeń pielęgnowanych od dzieciństwa o tym jedynym, wyjątkowym dniu" czytamy w informacji prasowej i patrząc na nowe projekty Zienia jesteśmy w stanie uwierzyć w tę teorię. 

Jego Bridal 2020 to nie tylko długie, kaskadowe suknie, ale również krótsze modele niezmiennie zachwycające swoją przestrzenną formą - między innymi falbaniasta mini, która przypomina białą peonię, romantyczna maksy z plisami i dekoltem na plecach, wrap dress w paryskim stylu, prosty ślubny garnitur (w dwóch wersjach - klasyczną marynarką i taką z przedłużonym dołem), dwie sukienki z lejących żakardowych jedwabiów, do tego operowe rękawiczki, welon z haftem i kurtka z kremowych piór.  

Maciej Zień Bridal 2020 / fot. Ola Bydłowska

Widać, że projektant stawia kobietę i jej potrzeby na pierwszym miejscu, co znajduje swoje odzwierciedlenie w nowoczesnych i jednocześnie pełnych klasy projektach. A uzupełnia je ogromnie stylowa kampania w formie zbioru fotografii i krótkiego filmu, która jednocześnie podkreśla wszystko, co w tej kolekcji najlepsze. 

"Polska to kraj w którym temat ślubu jest czymś więcej niż sam obrządek - jest to wielowiekowa część naszej kultury, tradycji oraz systemu wierzeń" przekonuje Charlotte Tomaszewska, modelka i aktorka, która pracowała przy kampanii nowości Macieja Zienia jako dyrektor kreatywna i stylistka.

To ona współpracując z projektantem przełożyła kolekcję Bridal 2020 na język fotografii i filmu oraz poprowadziła historie, których zalążkiem były suknie i garnitury w bieli. "Tworząc kampanię dla Macieja Zienia linii Bridal chciałam uchwycić coś tak ulotnego, jak marzenie senne małej dziewczynki. Może przewrotnie, ale postanowiłam skupić się na samej pannie młodej - bez zwyczajowego, ślubnego entourage. Dziewczyna zaprasza nas do swojego snu. Pałacowe wnętrze nadaje historycznych ram tak, aby w ich środku malowały się już tylko nowoczesne formy projektów Maćka" opowiada o inspiracjach Tomaszewska. Dodaje też: "Panna młoda jest poważna i skupiona na, może, ostatniej chwili przed wejściem w nowy etap życia. Towarzyszymy jej w podróży jeszcze nie wiedząc komu złoży przysięgę. A może słowa 'Ślubuję Ci' wypowie do siebie sama?".

Niesamowity film kolekcji Maciej Zień Bridal 2020 autorstwa Julii Kuzki możecie obejrzeć poniżej, a po zdjęcia z kampanii, które wykonała Ola Bydłowska zajrzyjcie do naszej galerii. 

Kredyty kampanii:
fotografia: Ola Bydłowska
dyrekcja kreatywna: Charlotte Tomaszewska
stylizacja: Charlotte Tomaszewska
make up: Kamila Vay:
włosy: Staś Sirchenko
 
Film:
reżyseria i zdjęcia: Julia Kuzka
dyrekcja kreatywna: Charlotte Tomaszewska
stylizacja: Charlotte Tomaszewska