Druga część "Tamte dni, tamte noce"

Pokazany w 2017 roku film "Call me by your name" szybko stał się prawdziwym światowym fenomenem, a z głównych bohaterów - Armie Hammera i Timothée Chalameta zrobił gwiazdy. Oscarowy dramat to historia miłosna nastoletniego Elio i doktoranta Oliviera, który spotykają się w maleńkim włoskim miasteczku. Nic dziwnego, że fani i krytycy filmu wyczekują kolejnej części.

 Zachwycająca gra aktorska, piękne zdjęcia i historia pełna wzruszeń zdobyła najważniejsze nagrody filmowe oraz była głównym tematem rozmów i publikacji w mediach na przestrzeni ostatniego roku.

Od niedawna wiadomo, że kontynuacja na pewno ma pojawić, bo reżyser ujawnił, że pracuje nad drugą częścią razem z autorem powieści, André Acimanem. "To będzie inny film, w innym tonie", powiedział Luca Guadagnino. Do informacji podano wtedy jedynie tyle, że fabuła przeniesie nas 5-6 lat po wydarzeniach z filmu "Tamte dni, tamte noce" i może pojawić się motyw podróży. 

Timothée Chalamet i Lily-Rose Depp są parą. To już oficjalne!>>

"Tamte dni, tamte noce" - sequel i premiera 

Według najnowszych informacji, autor historii z "Call me by your name", Andre Aciman, swoją nową książkę ma zatytułować "Find Me". Opowie ona dalsze losy Oliviera i Elio, skupiając się przy tym na postaci ojca tego drugiego - Samuela Perlmana. Szczegóły zdradził wydawca, Farrar, Straus and Giroux: „Aciman przedstawia nam rozwiedzionego ojca Elio, Samuela, podczas wyprawy z Florencji do Rzymu. Ojciec zamierza odwiedzić swojego syna - utalentowanego pianistę. Przypadkowe spotkanie w pociągu prowadzi do relacji, który zupełnie zmieni życie Samuela. Wkrótce Elio przeprowadzi się do Paryża, gdzie również ma romans, podczas gdy Oliver, obecnie profesor w północnej Nowej Anglii z dwójką synów, rozważa powrót do Europy”.

Premiera "Find Me" jest zaplanowana na 20 października 2019 r. "Film uświadomił mi, że chcę wrócić do bohaterów i zobaczyć ich losy na przestrzeni lat. Dlatego napisałem tę książkę" przyznał pisarz, który dodał też, że postacie, które stworzył wiele go nauczyły o miłości i intymności. Równolegle oczywiście trwają prace nad filmowym sequelem "Tamte dni, tamte noce", w którym macza palce Aciman. Póki co nie wiadomo, czy będzie ona przełożeniem fabuły zawartej z jego nowej książce, ale jak najbardziej można się tego spodziewać.

Willa z filmu "Tamte dni, tamte noce" jest na sprzedaż>>