Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle był jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tego roku. Na ślub czekała nie tylko brytyjska rodzina, ale poddani i fani na całym świecie. Ceremonię zaślubin, która ma miejsce w Kaplicy Świętego Jerzego na Zamku Królewskim w Windsorze, transmitowało na żywo kilka stacji telewizyjnych. Co ciekawe, królewskie śluby zwykle odbywały się w dni powszednie. Meghan Markle i książę Harry postanowili złamać tę zasadę i zorganizować ślub w sobotę. Jeśli wierzyć brytyjskim serwisom to impreza kosztowała 23,7 mln funtów. Pannę młodą do ołtarza poprowadził książę Karol, a drużbą Harry'ego został jego brat - książę William. Na uroczystości po raz pierwszy od porodu pojawiła się księżna Kate.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: suknia od Givenchy 

Suknia ślubna Meghan Markle to projekt Clare Waight Keller z domu mody Givenchy.  Kreacja była niezwykle prosta i skromna. Meghan Markle miała upięte włosy, tiarę, welon i długi tren. Ten wybór zaskoczył wszystkich, którzy spodziewali się sukni projektu Stelli McCartney.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: goście 

Na ślub zostało zaproszonych około 600 gości. W tym brytyjskich i amerykańskich celebrytów, takich jak: George i Amal ClooneyElton John, Cara DelevingneDavid i Victoria Beckham, Ed Sheeran, Oprah Winfrey. To trzy razy mniej osób w porównaniu do Williama i Kate. Z kolei, na wesele para zaprosiła 200 gości. Książę Harry zajmuje szóste miejsce w kolejce do tronu, więc nie był zobowiązany do zapraszania na uroczystość dyplomatów. Zobaczcie zdjęcia gości >>>