Znaczenie kamienia piasek pustyni  wiąże się ze spokojem – uważa się, że kamień piasek pustyni kumuluje w sobie dobrą energię, która pomaga w zaprowadzeniu harmonii i równowagi. Właśnie dzięki temu traktowany jest jako amulet ochronny. Ezoteryka przypisuje piaskowi pustyni dobroczynne działanie na nasz organizm – przede wszystkim chodzi o jego wpływ na psychikę, jednak samopoczucie przekłada się także i na ogólną kondycję.

Piasek pustyni – pochodzenie kamienia

Czy piasek pustyni to kamień szlachetny? Tak naprawdę piasek pustyni jest szkłem awenturynowym, na które nałożona została poświata, zapewniająca mu tak niesamowity wygląd. Zachwyca głębokim brązowym kolorem oraz iskrzącymi na złoto drobinkami.

Piasek pustyni różni się od wielu innych kamieni, którym przypisuje się magiczne działanie. Po pierwsze, nie jest kamieniem naturalnym. To sztuczny minerał wytworzony przez człowieka. Chociaż swoim wyglądem przypomina bursztyn i często jest z nim mylony, skład obu kamieni znacząco się różni. Wytwarza się go z pochodzącego z Wenecji szkła awenturynowego. Co ciekawe, zostało uzyskane przez przypadek – hutnicy szkła z weneckiej rodziny Miotti nie oczyścili swoich narzędzi z opiłków żelaza i miedzy, które dostały się do masy szkła. Efekt okazał się zachwycający.

Niektórzy wskazują, że piasek pustyni został wynaleziony nie przez hutników, a przez weneckiego mnicha, dlatego też bywa nazywany złotem mnichów. W podobny sposób co kamień piasek pustyni powstaje także noc Kairu, czyli szkło zdobione niebieskimi drobinkami.

Piasek pustyni – właściwości magiczne

Piasek pustyni traktowany jest jako kamień przynoszący szczęście i bogactwo. Zaklęta w nim jest wyjątkowa energia, z której można czerpać w razie potrzeby.

Jak działa piasek pustyni?

 • Pomaga się uspokoić w czasie stresujących wydarzeń i spotkań – takich jak rozmowy kwalifikacyjne, egzaminy, spotkania biznesowe.
 • Sprawia, że łatwiej radzisz sobie z samotnością, poczuciem wyobcowania czy lękami społecznymi. Potrafisz odnaleźć radość z przebywania we własnym towarzystwie.
 • Dodaje pewności siebie – dzięki piaskowi pustyni twoja wiara w siebie wzmacnia się, a kolejne decyzje podejmujesz ze znacznie większą śmiałością i przekonaniem o swoich umiejętnościach.
 • Pomaga odzyskać dobry humor, sprawia, że szybko ukoisz nerwy i odnajdziesz wewnętrzną równowagę. Sprawdzi się w kryzysowej sytuacji – pomoże się uspokoić po kłótni, opanować nerwy podczas wybuchu złości.
 • Według dawnych wierzeń piasek pustyni ma właściwości ochronne – miałby chronić przed nieprawdziwymi oskarżeniami, złą sławą i pechem.

Kamień piasek pustyni – właściwości lecznicze

Oczywiście na lecznicze właściwości kamienia wskazują wyłącznie ezoteryka i dawne wierzenia. Należy więc traktować je z przymrużeniem oka. Zgodnie z nimi kamień piasek pustyni miałby działać uzdrawiająco. W jaki sposób?

 • Kamień piasek pustyni wzmacnia organizm, dzięki czemu wszelkiego rodzaju infekcje przechodzą łagodniej.
 • Objawy psychosomatyczne zostają zwalczone – dzięki piaskowi pustyni organizm jest bardziej odporny na negatywne działanie psychiki.
 • Piasek pustyni uaktywnia czary – swobodnie przepływają energia czakralna dobroczynnie wpływa na wszystkie życiowe aspekty.
 • Według medycyny niekonwencjonalnej Goldfluss – bo tak nazywany jest piasek pustyni – pomaga w leczeniu schorzeń związanych z gardłem czy migdałkami. Pozytywnie wpływa także na trawienie.

Jak korzystać z właściwości kamienia piasek pustyni?

Co zrobić, aby czerpać z właściwości magicznych kamienia piasek pustyni? Jest kilka możliwości. Wszystko zależy od tego, w jakiej sytuacji zamierzasz wykorzystać drzemiącą w kamieniu moc. Możesz zarówno sięgnąć po kamień w trakcie stresującej sytuacji, podczas której będziesz potrzebować wsparcia, jak i przed nią.

 • Zdecyduj się na biżuterię z kamieniem piasek pustyni. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz naszyjnik, bransoletkę czy pierścionek – najważniejsze, aby kamień znajdował się blisko ciebie. Ewentualnie możesz trzymać kamienie w woreczku, w torebce czy w kieszeni.
 • Kamień piasek pustyni, tak jak i szereg innych kamieni o właściwościach magicznych, możesz wykorzystać podczas medytacji. Jego moc będzie wówczas łatwo dostępna i dość silna – możesz wykorzystać ją podczas codziennej praktyki, chociaż w przypadku piasku pustyni nie bez znaczenia pozostaje także medytacja czakr. Czakra sakralna, czakra splotu słonecznego oraz czakra podstawy oczyszczają się mocą kamienia piasku pustyni.

Jak ładować piasek pustyni?

Niestety, moc kamienia piasek pustyni nie jest niewyczerpywalna – może się okazać, że wraz z upływem czasu kamień przestanie działać. Dlaczego? Ma to związek z jego energetyzowaniem. Kamień piasek pustyni przyjmuje energię z zewnątrz. Gdy korzystasz z mocy kamienia, zmieniasz swoją negatywną, zanieczyszczoną energię na pozytywną i jasną energię kamienia. Jednak w momencie gdy kamień nieustannie pracuje, przepływ energii może zostać zaburzony. Wówczas dobrze go oczyścić.

Energetyzowanie kamieni piasek pustyni

 1. Wykorzystaj światło księżyca. Połóż kamień na parapecie podczas pełni księżyca, aby kamień mógł naładować się jego mocą.
 2. Włóż kamień piasek pustyni do słonej wody.
 3. Naładuj go promieniami słońca. Wystarczy kilka minut.
 4. Zakop kamień w ziemi. Pozostaw go na dobę.

Aby naładować piasek pustyni, możesz sięgnąć także po inne kamienie o magicznym działaniu, chociażby ametyst czy kryształ górski. Właściwości energetyzujące zaobserwujesz już po kilku dniach – wystarczy, że będziesz przechowywać kamienie w jednym miejscu.

Jak oczyszczać piasek pustyni?

Oczyszczanie piasku pustyni jest istotne z dwóch powodów. Utrzymanie kamienia w dobrej kondycji nie wpłynie negatywnie na jego magiczne działanie, dodatkowo jednak kamień pustyni będzie po prostu… świetnie się prezentował. Dlatego, jeśli masz biżuterię z dodatkiem piasku pustyni, warto o nią odpowiednio zadbać.

 1. Warto opłukać kamień pustyni przed pierwszym założeniem. W ten sposób oczyścić go z niepożądanej energii absorbowanej przez jego poprzednie otoczenie.
 2. Przede wszystkim zapobiegaj zniszczeniom. Zdejmuj biżuterię przed kąpielą, myciem naczyń, sprzątaniem z użyciem detergentów.
 3. Nie zakładaj biżuterii na noc. Nie chodzi jedynie o to, że może się zniszczyć – według wierzeń kamienie potrzebują odpoczynku od naszej energii, nie mogą więc non stop absorbować myśli, emocji.
 4. Aby przywrócić blask piaskowi pustyni, który nie wygląda już najlepiej, warto sięgnąć po sodę oczyszczoną oraz szczoteczkę z miękkiego włosia. Soda po wymieszaniu z wodą staje się idealną pastą do czyszczenia biżuterii.

Kamień piasek pustyni – cena

Jeśli jednak nie uda ci się przywrócić piaskowi pustyni pięknego wyglądu, bez żadnych obaw możesz zaopatrzyć się w nowy kamień. Cena piasku pustyni jest stosunkowo niska. Ze względu na to, że nie jest to kamień szlachetny, możesz go kupić już za kilka złotych.

Piasek pustyni – znak zodiaku

Kamienie dla znaków zodiaku, które faktycznie wspierają osoby z konkretnym horoskopem, zwykle są naturalne. Jednak okazuje się, że piasek pustyni także bywa wymieniany wśród minerałów i kryształów, których moc wyjątkowo dobrze łączy się ze znakami zodiaku.

Jak działa?

Byk

Piasek pustyni pomaga odzyskać spontaniczność, wprowadzić do życia trochę luzu. Użyj go, jeśli chcesz się zrelaksować!

Bliźnięta

Jak w tym przypadku wpływa kamień piasek pustyni? Właściwości magiczne sprawiają, że Bliźnięta mogą odzyskać utraconą pewność siebie i podnieść swoją samoocenę.

Waga

Piasek pustyni poleca się tym Wagom, które potrzebują wsparcia w racjonalnym, logicznym myśleniu. Jeśli na co dzień bujają w obłokach i nie potrafią zebrać myśli, piasek pustyni może pomóc w odzyskaniu koncentracji.