Bartek Dziwak, czyli Bartekwpodrozy.pl, będzie dla nas opisywał i uwieczniał na zdjęciach i filmikach niezwykłe Województwo Dolnośląskie. Kocha wędrówki i wie, że jeżdżąc po świecie najbardziej potrzebujemy praktycznej wiedzy. Taką stara się właśnie dostarczać. Na jego blogu znajdziecie autorskie przewodniki, poradniki i wskazówki dla osób samodzielnie planujących swoje eskapady. Na jego stronie dowiecie się też, jak załatwić kartę EKUZ, jak spakować się na konkretny kierunek, kiedy jechać daleko, a kiedy blisko. Bartek pisze też, jak tanio i mądrze rezerwować noclegi, co wędrowiec chętnie dostanie pod choinkę oraz jak zaoszczędzić pieniądze na te wszystkie wyjazdy.

O początkach swojego wędrowania po świecie pisze tak: To wcale nie tak, że podróżowanie było w mojej krwi od najmłodszych lat. Wręcz przeciwnie - jako nastolatek nie ruszałem się zbyt daleko od mojego małego miasteczka leżącego na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Z mojego końca świata nie odjeżdżały pociągi, a oferta autobusów była... niewiele lepsza. Zaczynałem zachowawczo, ale z biegiem tygodni i miesięcy stawałem się coraz odważniejszy. W końcu wyjechałem pociągiem poza Polskę, pojechałem koleją do Barcelony, a później po raz pierwszy wsiadłem na pokład samolotu. Wystraszony poleciałem z Wrocławia do Londynu i... poradziłem sobie - sam w wielkim mieście. Wtedy się to wszystko zaczęło.

Bartek Dziwak malowniczo opisuje zarówno okolice Prypeci i Czarnobyla, jak i doradzi, co zobaczyć w Azerbejdżanie, Gruzji i Iranie. O Dolnym Śląsku pisał już wcześniej, ale teraz będzie publikował także filmy i relacje z zupełnie nowych, niedawno odkrytych miejsc w województwie. Zapowiada się ciekawie. Bartek wrzucił już niesamowity tekst o Górach Sowich.

Stąpając po szlakach Gór Sowich, kroczysz śladami wydarzeń, które mogły zmienić bieg historii. Poza trasami prowadzącymi na popularne wśród turystów szczyty, Góry Sowie to właśnie ta mglista historia, w której zdecydowanie więcej jest hipotez i domysłów, niż potwierdzonych faktów. Zwiedzając ze mną najważniejsze atrakcje Gór Sowich poczujesz się jak odkrywca tych tajemnic. Aż się chce ruszyć jego śladami! Podziwiajcie, inspirujcie się i głosujcie!

Przygody Bartekwpodrozy.pl śledźcie na stronie www.mistrzostwablogerow.pl oraz blogu www.bartekwpodrozy.pl