Projektant mody Maciej Zień odsprzedał 22% udziałów w swojej firmie. Przejął je holding Internet Group - dostawca produktów i usług w obszarze mediów, marketingu i nowych technologii będących nowoczesnymi narzędziami do rozwoju biznesu. Skąd zainteresowanie firmą odzieżową Zień? Z ostatnich analiz wynika, że od 2007 roku potencjał rynku luksusu w Polsce wzrósł o 36%. Obecnie wartość krajowego rynku luksusowej mody wynosi 1,5 miliarda złotych, a wydatki Polaków na dobra luksusowe rosną.

Wnętrza Zień Home - nie tylko piękne suknie

"Zień jest jedną z najsilniejszych polskich marek odzieży luksusowej. Jej potencjał biznesowy jest bardzo duży i z całą pewnością nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Obecnie roczne przychody firmy wynoszą ponad 3 m zł. Planujemy zwiększenie ich do dwucyfrowych w ciągu 3 lat  m.in. poprzez rozwijanie internetowych kanałów dystrybucji odzieży sygnowanej marką Zień" - powiedział prezes IG, Piotr Wiśniewski, cytowany w komunikacie.

Suknie ślubne Zień 2013

Firmę Macieja Zienia czeka teraz przyspieszenie rozwój. Dzięki pozyskaniu inwestora możliwe będzie podniesienie rentowności i przyspieszenie realizacji strategii. Obecnie projektant sygnuje swoim charakterystycznym logo kolekcje Zień Atelier, Zień-a-porter, linię ślubną – Zień Marriage i Zień Home. Maciej Zień znany jest również z doskonałego wyczucia biznesowego i przeróżnych kolaboracji z markami. Projektował m.in. płytki Tubądzin, telefon Samsung i samochód Citroen DS3. Ciekawe co nowego planuje?

Zobaczcie kreacje z kolekcji Zień Marriage zaprezentowane przez Anję Rubik i Sashę Knezevica - GALERIA!

Wywiad ELLE.pl z Maciejem Zieniem!