Kolekcja "Black and White Symphony" została zaprezentowana na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej, oddając charakterystyczną dla Zienia mieszankę ponadczasowych stylów i figlarnych modowych eksperymentów. Projektant pokazał, że klasyką można się bawić, prezentując możliwości czerni i bieli w niezliczonych odcieniach i odsłonach.

Kolekcja uosabiała ulubione linie, sylwetki i tkaniny Zienia i była grą kontrastów: jak yin i yang, słodkie minisukienki w stylu lat 60. były zestawione z uwodzicielskimi maxi; pióra i falbany kontra gładkie satyny. Monochromatyczna kolekcja była dynamiczna, stale ewoluująca, a jedynym kolorowym akcentem była czerwona kreacja - ukłon w stronę niezbędnego akcentu w damskiej odzieży wieczorowej i niekwestionowany kolor tego roku.

Punktem kulminacyjnym była suknia ślubna ozdobiona biżuterią od jubilera Savicki.

"Chcę się bawić. Moda ma być rozrywką, sposobem na wyrażanie swojej osobowości. Kreacja ma się dostrajać jak w muzyce do swojej bohaterki." - mówi Maciej Zień.

Pokaz składał się z dwóch części, z których pierwsza odbyła się na wybiegu, gdzie 39 modelek zaprezentowało najnowszą kolekcję, w tym muza projektanta Aneta Kręglicka i Kate Rozz jako panna młoda. Drugi akt rozegrał się wśród publiczności, gdzie polskie gwiazdy - m.in. Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Agnieszka Grochowska, Magda Mołek i Olga Bołądź - uświetniły wydarzenie w kreacjach zarówno z najnowszej, jak i wcześniejszych kolekcji projektanta.