Wraz z informacją, że Polska prawdopodobnie niedługo dołączy do krajów bez wizy wjazdowej do USA (chodzi o projekt Visa Waiver Program), pojawiła się też informacja dotycząca linii LOT. Spółka otwiera kolejne połączenie lotnicze. Dwa lata temu z ekscytacją wszyscy przyjęli wieść, że z Warszawy polecimy bezpośrednio do Los Angeles. W przyszłym roku ze stolicy naszej kraju wybierzemy się do kolejnego miasta z Kalifornii. Chodzi o San Francisco.  

LOT w 2020 poleci do San Francisco!

Most Golden Gate, więzienie Alcatraz, wiktoriańskie kamienice Painted Ladies, zjazd odcinkiem odcinek Lombard Street, molo Pier 39, Chinatown, czy przejazd historycznym tramwajem - nie musicie już planować podróży z przesiadkami. LOT z okazji zniesienia wiz amerykańskich ujawnia nowy kierunek czyli San Francisco. Do Frisco polecimy polskim samolotem od 5 sierpnia 2020 roku i to aż cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Rejsy mają być wykonywane Boeingami 787 Dreamliner. Samolot pokonana trasę ponad 10 tys. km, a przebycie jej zajmie ok. 12 godz. "To naturalny kierunek dalszego rozwoju LOT-u w Stanach Zjednoczonych. Dotąd nie było tak dogodnego połączenia z Północną Kalifornią zarówno z Polski, jak również z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej."

Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu, będzie to "dziewiąte bezpośrednie połączenie narodowego przewoźnika z Polski do USA, a dwudzieste dalekiego zasięgu". LOT-em polecimy m.in. do wspomnianego Los Angeles, Nowego Jorku, Chicago, Miami, Toronto, a także do Tokio, Seulu, Pekinu, Singapuru, Delhi, a od listopada do Kolombo (Sri Lanka).