Gdzie Francuzki jeżdżą na wakacje: Francja kontynentalna

Francuzki słyną z uwielbienia dla swojej ojczyzny nie mogłyby więc omijać najbardziej atrakcyjnych destynacji w granicach swojego kraju. Częstym kierunkiem wybieranym przez nie jest więc Côte d'Azur, czyli Lazurowe Wybrzeże. Francuzki uwielbiają spędzać czas na słynnej Riwierze Francuskiej, odwiedzając malownicze miasta takie jak Nicea, Cannes czy Saint-Tropez. Ta nadmorska część południowej Francji oferuje pełne uroku plaże, luksusowe hotele, smaczne jedzenie i bogate życie nocne. W sezonie wiosenno-letnim przyciągają je tutaj największe imprezy branżowe w tym trwający aktualnie Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes

Inną destynacją, która jest częstym wyborem w lipcu i sierpniu jest Prowansja. Region znany z malowniczych krajobrazów, urokliwych wiosek i pachnących pól lawendy. Francuzi często decydują się na wakacje w Aix-en-Provence, Avignon, Luberon czy Saint-Rémy-de-Provence. To tutaj znajdują się piękne wykonane z cegły wille, otoczone cyprysami i drzewkami cytryny. W tym rejonie położone jest również malownicze miasteczko Saint-Paul-de- Vence, które w przeszłości było domem Marca Chagalla.

Gdzie Francuzki jeżdżą na wakacje: Korsyka

Wśród wakacyjnych relacji znaleźliśmy też należącą do Francji Korsykę. Jest ona wyspą leżącą na Morzu Śródziemnym, na południe od Lazurowego Wybrzeża i na zachód od Włoch. Jest często omijana przez turystów z Europy na rzecz Balearów czy Sardynii, dzięki czemu nie znajdziemy tu tłumów. Leżące na wapiennych klifach osady nazywane są "miastami z bajki", a ich historia sięga tysiące lat wstecz. Górzysta wyspa oferuje zarówno zapierające dech w piersiach krajobrazy, jak i długie piaszczyste plaże. Popularnym sposobem na zwiedzanie tych okolic jest oczywiście żeglowanie. Nie będąc jednak częścią morskiej wyprawy, wystarczy wybrać się do okolicznych portów, by zobaczyć piękne żaglówki lub nawet wypożyczyć łódź na jednodniowy rejs. 

Gdzie Francuzki jeżdżą na wakacje: USA

Kolejną destynacją uwielbianą przez francuskie it-girls są Stany Zjednoczone. Uciekając od pełnej tradycji i starego budownictwa Europy, Francuzki często decydują się na zupełnie kontrastowy kierunek, jakim jest Ameryka. Do najbardziej popularnych miast, w których widywane są influencerki z Francji zaliczyć można Nowy Jork i Los Angeles. Oba miasta są powszechnie uważane za modowe i kulturalne centra, przez co z pewnością są one idealną atrakcją turystyczną dla osób, których leżenie na plaży nie w pełni satysfakcjonuje. Dodatkowo zarówno w mieście aniołów, jak i kolebce świata mody czyli Nowym Jorku, znajdziesz butiki największych domów mody oraz showroomy jeszcze nieodkrytych początkujących talentów. 

Gdzie Francuzki jeżdżą na wakacje: Włochy, Hiszpania i Grecja 

Do jednych z najczęściej wybieranych przez nie destynacji należą też kraje sąsiedzkie czyli Włochy i Hiszpania oraz leżąca nieco dalej Grecja. Te kierunki przyciągają Francuzki delikatnie cieplejszym klimatem, rozległymi wybrzeżami oraz malowniczymi nadmorskimi miasteczkami. A przede wszystkim wyjątkową kuchnią. W Hiszpanii najczęściej wyszukiwane są klimatyczne wille z prywatnymi basenami w malowniczych wsiach. We Włoszech jedną z najpopularniejszych na Instagramie destynacji w ostatnim czasie było wybrzeże Amalfi, ale Francuzki wybierają mniej popularne regiony. Szukając autentyczności odkrywają południe czyli okolice Apuli. Tam położone jest Bari czy urocze Alberobello.