1. Brooklyn Flea Market

Antyki, rękodzieło, ubrania, meble, biżuteria. Weekendowy pchli targ na Brooklynie to punkt na mapie dla tych, którzy szukają rzeczy unikalnych. Warto zobaczyć i doświadczyć atmosferę tego miejsce, nawet jeśli nie uda ci się nic upolować. 

80 Pearl St, Brooklyn

@meghanmrussell Probably the best flea market I’ve been to: #thrifting #thingstodoinnyc #vintagefinds #brooklynflea #nyclife #fleamarket #brooklynfleamarket ♬ Lil Boo Thang - Paul Russell
  1. MoMA – Museum of Modern Art

Jedno z najważniejszych ośrodków sztuki współczesnej na świecie. Na sześciu piętrach tego położone w samym środku Manhattanu muzeum znajdziemy ogromną kolekcję dzieł sztuki takich artystów Van Gogh, Picasso, Salvador Dali, Andy Warhol, Frida Khalo czy Jackson Pollock. Warto też wpaść do muzealnego butiku, gdzie czeka szeroki wybór albumów i jedyne w swoim rodzaju bluzy oraz hoodie z logo muzeum. 

11 W 53rd St, New York

  1. Joe’s Pizza

Restauracje w Nowym Jorku nie należą do tanich, dlatego świetną alternatywą jest tu słynna nowojorska pizza, którą można kupić na kawałki i zabrać na wynos. W wielu miejscach jest naprawdę wyśmienita. Tę klasyczną zjemy m.in. w kilku lokalizacjach Joe’s Pizza. 

7 Carmine St, New York

  1. High Line

Wyjątkowe miejsce wpisane w krajobraz dzielnicy Chelsea. To park pełen zieleni zawieszony nad ziemią, który powstał w miejscu dawnej linii kolejowej służącej do przewozu towarów. Spacer najlepiej zacząć na samym jej początku czyli na 17 ulicy gdzie znajduje się też punkt obserwacyjny.

Hudson Yards, New York

  1. Empire Dinner

Jeśli chcemy zboczyć z ponad dwukilometrowej trasy High Line, to warto zajrzeć do Empire Dinner – kultowej lokacji w świecie nowojorskiej gastronomii. Ta legendarna restauracja otworzona w 1946 r. słynie nie tylko z menu, ale również charakterystycznego wystroju w stylu art. deco, przez co grała w wielu filmach i serialach.

210 10th Ave, New York

  1. Dover Street Market

Nowojorski oddział Dover Street Market usytuowany w Murray Hill to luksusowy concept store założony przez słynną japońską projektantkę mody Rei Kawakubo. Na kilku poziomach sklepu znajdują się kolekcje tak znanych projektantów jak i młodych, awangardowych twórców a selekcja projektów sprawia, że to gratka dla prawdziwych fashionistów.

160 Lexington Ave, New York

  1. Coming Soon

Oryginalne elementy wyposażenia wnętrz, obiekty sztuki współczesnej i meble vintage. Takie designerskie perełki znajdziemy w Coming Soon – concept storze i galerii sztuki w jednym. Spot znajduje się w sercu dzielnicy SoHo, która słynie z modnych, designerskich sklepów.

 53 Canal Street New York 

  1. Fleur Room

W ciągu dnia restauracja, w nocy klub, który zajmuje ostatnie piętro wieżowca Moxy Chelsea Hotel. Można tam skosztować nie tylko wyśmienitych drinków, ale także podziwiać nocną panoramę miasta – biurowce Manhattanu i rzekę Hudson, które z tej perspektywy przypominają filmowe Gotham City. 

105 W 28th St, New York

  1. Casa Magazines

Mekka dla miłośników papieru. Casa Magazines to kultowy i najlepiej wyposażony kiosk w Nowym Jorku, w którym znajdziemy niszowe albumy, gazety, vintage czasopisma oraz niekomercyjne magazyny poświęcone modzie, sztuce i designowi. 

22 8th Ave, New York

  1. The Costume Institute

Raj dla miłośników mody. Ta część słynnego nowojorskiego Metropolitan Museum skupia się na historii mody. Regularnie prezentowane są tam wystawy poświęcone znanym projektantom oraz coroczne ekspozycje inaugurowane słynną Met Galą. 

1000 5th Ave, New York