Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton mieści się w malowniczym Szántód, węgierskim miasteczku położonym w najwyższym punkcie jeziora. To jedyne miejsce, z którego można popłynąć promem na drugi brzeg Balatonu w kierunku położonej na półwyspie Tihany. Na Węgrzech BalaLand to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel znanej szwajcarskiej marki Mövenpick (należącej dziś do Accor).

„Połączenie naszego wystroju z popularną powieścią Julesa Verne'a i karaibskim stylem kolonialnym zapewnia magiczne i niezapomniane wrażenia” – przekonuje Dieter Prachner, główny menedżer Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton. Każdy pokój wyróżnia się unikalnym motywem, stworzonym w duchu powieści Verne’a. Główny bohater, brytyjski dżentelmen Phileas Fogg zakłada się ze swoimi znajonymi od gry w wista, że objedzie świat w 80 dni – a jest wiek XIX, więc do dyspozycji ma pociągi, statki parowe i… balony. Właśnie taki czerwono-biały balon z koszem, którym Fogg pokonywał część trasy, wisi w holu. Sąsiadują z nim drewniane ławki budzące skojarzenie z dawną poczekalnią dworcową. Z kolei pikowane zielone kanapy i skrzynie jako stoliki tworzą nie tylko klimat podróży, ale także przywodzą na myśl klub, do którego chodził na spotkania Phileas Fogg, i w którym przyjął skazany na porażkę, jak się wówczas wydawało, zakład.

W ponad stu komfortowych pokojach (w tym 46 apartamentach) znajdziemy także skrzynie i baldachimy nad łóżkami, a dzieciom na pewno spodobają się obrazki na ścianach, np. rysunkowego lwa. Hotel został pomyślany jako miejsce przyjazne rodzinom. Posiada strefę Family Park BalaLand z atrakcjami wewnątrz (zjeżdżalnie) i na świeżym powietrzu (baseny). Z myślą o tych młodszych turystach w łazienkach zainstalowane są dodatkowe umywalki dostosowane do ich wzrostu. Uroku pokojom dodają tarasy z widokiem na Balaton, niektóre wyposażone w jaccuzi.

Rodzice mogą skorzystać z bogatej oferty udogodnień relaksacyjnych i wellness w hotelu. Czeka na nich pięć gabinetów zabiegowych SPA z trzema saunami, kabiną solną i łaźnią parową. Podróżni szukający aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji w pełni wyposażoną salę fitness.

Przyjemności obejmują też posiłki. Pirate Restaurant & Terrace serwuje luksusowe śniadania (amerykańskie, wegetariańskie i wegańskie) oraz kolacje w formie bufetu, inspirowane współczesną kuchnią międzynarodową, najlepszymi lokalnymi specjałami oraz wybranymi daniami sygnowanymi przez Mövenpick. Jest jeszcze druga restauracja, Tico z kuchnią śródziemnomorską – jej specjalność to pizza, bruschetty i makarony. Z kolei hotelowy bar, czyli Reform Club oferuje gościom inspirującą podróż do słynnego londyńskiego klubu, założonego w XIX wieku, gdzie rozpoczęła się zakończona sukcesem podróż Phileasa Fogga.