W 4. odcinku ostatniego sezonu widzieliśmy nie tylko pogrzeby postaci poległych w bitwie o Winterfell, ale już pierwsze przymiarki do wielkiego oblężenia Królewskiej Przystani. Można się spodziewać, że pod względem epickości przebija to, które widzieliśmy w 2. sezonie. Przy okazji znacząco pociągnięto wątki związane z Brienne i Missandei. Dużo dzieje się też w związku z Daenerys i jej doradcami, którymi są Tyrion i Varys. Można powiedzieć, że wszystko bardzo mocno się komplikuje, stąd 5. odcinek zapowiada się niezwykle obiecująco nie tylko ze względu kolejnej bitwy.

Przypomnijmy, że kolejną odsłonę 8. sezonu „Gry o tron” zobaczymy w poniedziałek 13 maja o godzinie 3:00 w nocy na HBO GO oraz o 20:10 na HBO. Tak jak było w przypadku dwóch poprzedników, nowy odcinek będzie trwał blisko 80 minut.

Film dokumentalny o „Grze o tron”

Warto wspomnieć, że zaraz po wyemitowaniu ostatniego odcinka 8. sezonu HBO pokaże  film dokumentalny, będący kroniką jego powstawania. Premiera dokumentu „Gra o tron: Ostatnia warta” zaplanowana została w HBO i HBO GO na 27 maja. Film wyreżyserowała Jeanie Finlay – znana brytyjska twórczyni filmowa, która spędziła rok na planie „Gry o tron”. Zobaczymy w nim m.in. zmagania ekipy i obsady serialu z ekstremalną pogodą, terminami oraz nieustanną ciekawością fanów, którzy szukali różnych sposobów, aby poznać szczegóły fabuły.

Spin off „Gry o tron” – kiedy premiera?

Choć zakończenie serialu jest smutną informacją, to warto przypomnieć, że HBO będzie próbowało wypełnić tę lukę spin-offem do oryginalnej serii, którego fabuła będzie skupiać się na erze Westeros zwanej „The Long Night” (Długa noc). Był to okres, w którym pojawili się Biali Wędrowcy. W obsadzie tej produkcji zobaczymy Naomi Watts, znaną ze znakomitego występu w „Mulholland Drive” Davida Lyncha, oraz m.in. Naomi Ackie, Denise Gough, Sheilę Atim oraz Alexa Sharpa. Z tego co wiadomo na razie, premiera spin-offu ma odbyć się w 2020 roku. Można zakładać jednak, że nie będzie to definitywny koniec manii i mody na "Grę o tron". W końcu nie wypuszcza się z ramówki kury, a w tym przypadku: smoka znoszącego złote jajka...

Jeszcze przed premierę kolejnego odcinka „Gry o tron” możecie sprawdzić swoją wiedzę o serialu w naszym quizie