Zdrowe jedzenie

Nie będziemy powtarzali w nieskończoność, że jesteś tym co jesz, ale z pewnością wciąż będziemy zachęcać do zmiany nawyków żywieniowych. Włosy są przydatkiem ciała. Oznacza to, że to, co dobroczynnie działa na organizm, wpływa także na ich kondycję. Sięgaj częściej po produkty bogate w oleje i witaminę E. Znajdziesz je w soi, ciemnozielonych warzywach (szparagi, awokado, szpinak; jajkach, zarodkach zbóż, olejach roślinnych, owsie, orzechach, czy pomidorach.

Antonio Berardi, fot. Imaxtree

Lśniące włosy - zimna woda>>

Zimna woda

Pokochaj zimną wodę. W tym przypadku ma to podwójne znaczenie. Po pierwsze, pij ją w dużych ilościach (8 szklanek dziennie; dzięki czemu nawodnienie ciała i włosów będzie lepsze. Po drugie - myj włosy w letniej wodzie, a odżywkę spłukuj chłodną. Podczas, gdy ciepła woda otwiera łuski włosa, zimna zamyka go i sprawia, że nabiera blasku.

Billy Reid, fot. Imaxtree

Lśniące włosy - maska i olejek>>


Maska i olejek

Oprócz zastosowania odpowiednio dobranych do rodzaju włosów, szamponu i odżywki, wybierz produkty, które pomogą wzmocnić włosy. Na sklepowych półkach znajdziesz dosłownie setki produktów przeznaczonych dla włosów bez połysku. Przydatne okażą się z pewnością: maska intensywnie nawilżająca (stosowana co najmniej raz w tygodniu; olejek np. marokański arganowy, czy też produkt typu anti-frizz, który pomoże ujarzmić niesforne kosmyki.

Derek Lam, fot. Imaxtree

Ombre hair odkryte na nowo>>