Suknie ślubne 2018 koronkowe

Koronkowe tkaniny uwielbiała Elżbieta I, która jako pierwsza wykorzystywała modę do podkreślenia swojego majestatu. Później koronka trafiła na dwory królewskie, a nawet do garderoby bogatych mieszczan chcących upodobnić się do arystokratów. Finalnie zaczęła pojawiać się w kościołach katolickich, gdzie stała się niezastąpioną dekoracją uroczystości religijnych. Bardzo szybko okazało się, że nadaje się nie tylko jako wykończenie alb czy ornatów, ale także jako wzór sukni ślubnej. Dziś kojarzymy ją z tradycją, niewinnością i czystością, dlatego poszukując perfekcyjnej sukni ślubnej tak często wybieramy tę z koronką. 

Koronkowe suknie ślubne

Współcześnie rodzina królewska wciąż pozostaje wierna ponadczasowej koronce – znalazła się ona na sukni ślubnej Kate Middleton. W popkulturze, w odświeżonej formie trafiła także na kreację ślubną Kim Kardashian. Dziś trendy mówią same za siebie - po gwałtownym wybuchu minimalizmu, także w modzie ślubnej, zwracamy się ku kolorowym, strojnym i eleganckim kreacjom. Wracamy do korzeni, a tym samym do koronek. 

Suknie ślubne Elizabeth Passion 2018

Elizabeth Passion już od 30 lat spełnia marzenia o idealnej sukni ślubnej. Kolekcje polskiej marki to połączenie ponadczasowej elegancji, klasycznych fasonów z nutą nowoczesności i szczyptą magii. Szycie na miarę i ręczne zdobienia wyróżniają ten brand. Suknie Elizabeth Passion adresowane są do kobiet, dla których ważne są tradycja, styl i klasa. W kolekcji Elizabeth Passion na 2018 rok główną rolę odgrywa koronka i delikatne zdobienia. Pojawiła się ona w postaci aplikacji 3D oraz w połączeniu z ozdobnymi kryształami. W tym sezonie marka odchodzi od klasycznej bieli i skłania się bardziej ku delikatnym różom, beżom i ecru. W kolekcji dominują także prześwitujące materiały i delikatne tiule. Zmysłowe, głębokie dekolty eksponujące kobiece atuty i plecy, ręczne zdobienia oraz staranne koronkowe wykończenia to kwintesencja propozycji Elizabeth Passion na ten rok. 

Zapowiedź nowej kolekcji Elizabeth Passion znajdziecie na facebookowym fanpage'u marki!

Po więcej inspiracji modą ślubną zapraszamy na wedding.pl