Sezon Lwa to czas panowania tego znaku ognia. Rozpoczyna się 22 lipca i trwa aż do 22 sierpnia. Oczywiście, przyświeca mu gorące letnie Słońce. W astrologii Słońce jest symbolem ego, naszego wewnętrznego płomienia. Boskiej iskry, która żyje w każdym z nas, napędzając pasję i poczucie spełnienia. Jednak w tym roku możemy się sparzyć - lato 2023 będzie pełne dramatów.

Sezon Lwa po raz pierwszy od lat będzie wibrować niekorzystną energią. Cechy Lwa zostaną wyolbrzymione, powodując dramaty i spięcia w relacjach.

Sezon Lwa 2023 - zdradliwa miłość

Lew rządzi piątym domem astrologicznym związanym z przyjemnością i romansem. Potęguje namiętność, podsyca dramaty, powoduje impulsywność. W tym czasie kierujemy się dzikością serca. Tracimy kontrolę nad emocjami. Ci, którzy nie lubią światła reflektorów, nagle znajdą się w samym środku wydarzeń. Rządze Lwa przejmują kontrolę nad umysłem. Spontaniczne decyzje podjęte w lecie mogą być gorzkie pożałowania. Wszystko dlatego, że w kosmosie unosi się energia retrogradacji Wenus. Planeta miłości "cofa się" w Lwie, wydobywając z niego to, co najgorsze. Rzuca wyzwania związane z miłością, pieniędzmi oraz poczuciem siebie. Nie ważne, co teraz czujesz, astrologia ostrzega: do września nie wchodź w nowy związek, nie bierz ślubu, nie podejmuj decyzji o rozstaniu czy też powrocie do swojego eks. Lato 2023 to wyjątkowo najgorszy moment na działania zmieniające życie. 

Tego unikaj w lipcu i sierpniu 

Uwaga na "fatalne zauroczenie" w okresie od 23 lipca do 4 września. To nic, że letnia pogoda sprzyja najbardziej filmowym randkom. Żeby uniknąć złamanego serca (a nawet kradzieży i oszustwa) nie wikłaj się w żadną poważną relację. Owszem, możesz przeżyć niesamowity romans, jednak nie będzie to miłość aż po grób. Zamiast dać komuś część siebie i obiecać złote góry, bacznie obserwuj swojego kochanka. Co się odwlecze, to nie uciecze.

Rada na sierpień: jak kocha to poczeka. 

Brama Lwa przybywa na ratunek

Brama Lwa otworzy się 8 sierpnia, gdy na niebie wzejdzie gwiazda Syriusz. Starożytni uważali ją za nasze "Duchowe Słońce". Przepowiednia głosi, że Syriusz aktywuje zapomnianą mądrość i wiadomości z początków świata. Ósmego dnia ósmego miesiąca doświadczymy wpływów Portalu 88. W numerologii Ósemka symbolizuje nieskończoność, wyższą świadomość oraz duchową wiedzę.

Brama Lwa, czyli portal 88, będzie lekarstwem na letnie smutki. 

Lwia Brama to symboliczne narodziny nowego i wzniesienie się na wyższy poziom świadomości. Przejście do "nowego rozdziału" zmusza jednak do odpuszczenia wszystkiego, co blokuje nam drogę do wewnętrznej ewolucji. Pora uwolnić się od toksycznych relacji, przestarzałych sposobów myślenia, czy złych nawyków. W trakcie Bramy Lwa pracuj z emocjami, okazuj wdzięczność, manifestuj marzenia i oddawaj się medytacji. Uwierz w lepsze jutro, rozkoszując się świetlistą energią dwóch najjaśniejszych gwiazd w naszym układzie. Zwolnij tempo, by doświadczać zmian na spokojnie. Nawadniaj się, odpoczywaj, zrób sobie przerwę od mediów społecznościowych i nie angażuj się w czynności, które są dla ciebie zbyt wyczerpujące. Jeśli czujesz niepokój, nagły smutek czy gniew, wiedz, że przechodzisz przez Bramę Lwa, ostatecznie prowadzącej do błogiego szczęścia.